רה"מ בנימין נתניהו הורה לשב"כ לחקור את יועציו ופקידי לשכתו

בהוראת נתניהו החל השב"כ להאזין לבכירים בלשכת רה"מ וליועציו הקרובים, בחשד שהדליפו מידע ביטחוני מישיבה סגורה שנערכה לפני כ-4 חודשים

הארץ
מזל מועלם
שירות "", השתתפה בהכנת הידיעה:
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
מזל מועלם
שירות "", השתתפה בהכנת הידיעה:

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לשב"כ לחקור את כל הבכירים בלשכתו בחשד כי הדליפו מידע בטחוני רגיש, כך פורסם היום (חמישי) בגלי צה"ל. בעקבות בקשת נתניהו, נחקרו כל אנשי הלשכה ובכירים נוספים במשרד ראש הממשלה ולשכת ראש הממשלה.

ההדלפה התרחשה ככל הנראה מתוך ישיבה רגישה וסגורה, שנערכה לפני ארבעה חודשים. נתניהו דן בנושא עם ראש השב"כ יובל דיסקין, משום שחשש כי גורמים חיצוניים מאזינים לישיבות. בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין החל השב"כ לעקוב ולהאזין לכל פקידי משרד ראש הממשלה, בכללם גם יועציו הבכירים: היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, ראש הלשכה נתן אשל, היועץ רון דרמר, מזכיר הממשלה צבי האוזר ויועץ התקשורת ניר חפץ. לאחר מכן נקראו כולם לבדיקת פוליגרף בשב"כ.

מהשב"כ נמסר בתגובה, כי "שירות הביטחון הכללי חקר בחודשים האחרונים, חשד להדלפה של מידע רגיש, וזאת לאור פניית ראש הממשלה בנושא. החקירה התקיימה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ועל דעתו. במסגרת החקירה נחקרו שורה של אנשים הן בלשכת ראש הממשלה והן נוספים. בתום החקירה נמצא כי ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה. תוצאות החקירה הובאו לידיעת היועץ המשפטי לממשלה".

בלשכת ראש הממשלה ביקשו להבהיר כי "הטענה כאילו ראש הממשלה הנחה לחקור בפוליגרף את אנשי לשכתו אינה נכונה". לטענתם, ראש הממשלה הנחה את השב"כ לבדוק כיצד דלף "מידע חשוב לביטחון המדינה". עוד נמסר כי "ההחלטה מי ייחקר ובאילו אמצעים הייתה החלטה מקצועית של השב"כ בלבד. ראש הממשלה לא התערב בחקירה בשום דרך". עוד ביקשו לציין בלשכה כי השב"כ החליט לחקור שורה של אנשים מחוץ ללשכת ראש הממשלה שגם הם היו שותפים למידע.

נתניהו וחפץ. תצלום: תומר אפלבאום

בתקופה האחרונה עזבו מספר יועצים בכירים בלשכתו של נתניהו. ראש מערך ההסברה הלאומי ויועץ התקשורת של ראש הממשלה, ניר חפץ, הודיע בשבוע שעבר כי הוא עוזב את תפקידו לאחר שנה וחצי. הודעתו של חפץ הגיעה רק כמה ימים לאחר ששני יועצים נוספים הודיעו על עזיבתם - היועץ הפוליטי שלום שלמה והעוזר האישי צחי גבריאלי, שעבד בלשכת ראש הממשלה עוד מתקופת שרון.

חפץ התייחס לגל העזיבות ואמר כי "מה שקורה בלשכה זה יחסים טובים מאוד בין בכירי הלשכה, ובתוכם עוזי ארד". לדבריו, ביחס ללשכות ראש הממשלה ב-15 השנים האחרונות, "אצל נתניהו יש יציבות". הוא הוסיף כי כאשר הגיע ללשכה היה "אחד היחידים במערכת שהגיע כחדש, כיוון שיש יציבות סביב ראש הממשלה, ובמקום כזה מטבע הדברים יש תחלופה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ