מקורבי אלי ישי: דני רוזן רוצה כנראה להסיט את האש מהמשטרה למשרד הפנים

יממה אחרי שגורש מטקס האזכרה לנספי השריפה בכרמל, מפנים מקורבי אלי ישי את החצים אל אהובה תומר, שנספתה באסון, ובן זוגה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום למחרת סילוקו של שר הפנים, אלי ישי, מטקס האזכרה הממלכתי לנספי השריפה בכרמל, הגיבו אתמול אנשיו ומקורביו, ורמזו כי האחריות לאסון אוטובוס הצוערים רובצת על תת-ניצב אהובה תומר, מפקדת תחנת חיפה, שנספתה אף היא באירוע. "האחריות של אלי ישי לאירוע הנקודתי פחותה מזו של מפקדת המשטרה בשטח", אמרו.

התקפותיהם של מקורבי השר כוונו אתמול גם כלפי בן זוגה של תומר, דוד רוזן, שהוביל שלשום את העימות עם ישי ודרש את סילוקו מהאולם, בו נערך הטקס בקיבוץ בית אורן. אתמול אמר רוזן בראיון לקול ישראל כי בכוונתו לתבוע פיצויים בסך שני מיליון שקלים מהשר ישי. את הכסף שיקבל הוא הודיע שיעביר למשטרת ישראל ולמלגות לבנים של שוטרים.

בעוד ישי משתדל לשמור מאז האירוע על ממלכתיות, מקורבו אמר ל"הארץ" כי "דני רוזן רוצה כנראה להסיט את האש מהמשטרה למשרד הפנים". לדברי אנשיו של השר, הוא קיבל מאז האירוע פניות רבות של בני משפחות, שיקיריהן נספו בכרמל, שהביעו בפניו מורת רוח מההתפרצות בטקס וחלקם אף התנצלו.

ישי עצמו בא אמש לבית פטרונו, הרב עובדיה יוסף, מלווה בהוריו של אלעד ריבן, הנער שנספה באסון. הפגישה נמשכה כ-10 דקות ובמהלכה חיבק הרב את ההורים, בירך אותם וניחם אותם. המקורבים אמרו כי נושא ההתפרצות בטקס לא עלה בשיחה.

בתחנת הרדיו "קול ברמה", המזוהה עם ש"ס, אמר אתמול השדרן דודי שוומנפלד כי יש "אנשים שכנראה כסף חשוב מכבוד למת". "אנחנו לא רוצים חס ושלום לפגוע, לא במנוחה, ולא בשאר האנשים שהיו שם. לא היו צריכים להגיע לשם צוערים, כי אמרו לא להגיע, כך אנחנו מבינים בתקשורת ויש כנראה גם הקלטה כזו, אבל לא זה העניין". לדבריו, "העניין הוא שבא מישהו ורוצה כסף, כסף, ומאלי ישי. עכשיו מסתבר שהוא גם הולך להיות פוליטיקאי ולרוץ בקדימה. היה אנונימי, פתאום מתגלה כפוליטי, וכבן זוג, וכבן אדם שרוצה כסף. אוקיי? זה הסיפור".

ח"כ ניסים זאב (ש"ס) סירב לנקוב בשמם של תומר או רוזן, אך ל"הארץ" אמר ביחס לשריפת האוטובוס כי "היתה פה טעות אנוש. אי אפשר בעקבות העניין הזה לקבוע כי אלי ישי אשם בטרגדיה הזאת".

"צריך להפריד בין הכשל של מערך הכיבוי לדורות לבין הטרגדיה הנקודתית הזאת, שלדעתי אין לה קשר לשר. גם כבאיות חדישות ביותר לא היו יכולות לתת מענה לדבר כזה", הוסיף.

גם "הבבא ברוך", הרב ברוך אבוחצירא מנתיבות, יצא להגנת ישי, ואמר בראיון לרשת ב' כי "הפשע שלו והחטאת שלו - שהוא יהודי חרדי-ספרדי". הוא הוסיף כי "ראש הממשלה הוא האחריות הגדולה על כל זה. גם היה צריך להגן עליו ולעזוב אתו את המקום כמו שעשה הראשון לציון".

במשטרה הגיבו אתמול בזעם להאשמות מקורבי השר, ואמרו כי זהו "שימוש ציני ופוליטי בזכרם של הקורבנות ובזכרה של אהובה תומר ז"ל". במשטרה הסבירו כי "אותם גורמים בש"ס הטוענים שאהובה גרמה לאסון, אינם מכירים את הפרטים ואת העובדות - מה גם שהחקירה עדיין בעיצומה וטוב היה שלא יעסקו בזכרם של הקורבנות".

במשטרה אמרו כי מתקפות כאלו ואחרות, עדיף שייעשו ללא פגיעה בכבודה וזכרה של תנ"צ תומר.

השר ישי מסר בתגובה לדברים כי "למרות האירוע המצער והמיותר בטקס, אני אומר שיש לקיים את הפסוק 'והמשכיל בעת ההיא יידום'".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ