ועדי כי"ל קראו לעובדים להתפקד לליכוד

במייל שנשלח לעובדים, קראו נציגיהם להיאבק בהחלטת ועדת הכספים לבטל את הטבות המס שלהן זוכה חברת כימיקלים לישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראשי ועדי העובדים של חברת כימיקלים לישראל (כי"ל) קראו לכ-7,000 מעובדי החברה להתפקד לליכוד, כחלק ממאבק שהם מנהלים נגד משרד האוצר. זאת בעקבות החלטת ועדת הכספים של הכנסת לבטל את הטבות המס שלהן זוכה כי"ל במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. עובדים בכי"ל שהם פעילי ליכוד הפעילו לחצים הן על חברי ועדת הכספים מטעם הליכוד, והן על לשכת ראש הממשלה, על מנת שלא יבטלו את הטבות המס. בנוסף, בני סבן, ראש מועצת העובדים של רותם דשנים - חברה בת של כי"ל - השמיע איומים לפני כשבועיים בוועדת הכספים, ואמר כי "בקדנציה הבאה שר האוצר יובל שטייניץ יראה את הכנסת רק בערוץ 99 בטלוויזיה".

במייל שנשלח באחרונה לעובדי מפעלי כי"ל על ידי ראשי הוועדים נכתב כי "ממשלת ישראל, באמצעות ועדת הכספים, החליטה לפגוע בנו העובדים על ידי החרגת כימיקלים לישראל בחוק ההסדרים... כל ניסיונותינו למנוע את רוע הגזירה בעת שהותנו בכנסת לא צלחו, מכיוון שבכנסת מבינים רק חוק אחד, חוק ההישרדות הפוליטית".

על התכתובת חתומים יו"ר ועד העובדים של מפעלי ים המלח ארמונד לנקרי, יו"ר ועד העובדים של חברת רותם אמפרט שמעון סבן, יו"ר ועד העובדים של תרכובות ברום אבנר בן סניור, יו"ר ועד העובדים של חברת פריקלאס איציק בן ישי, ויו"ר ועד העובדים של מפעל מגנזיום יוחאי בובליל.

ראשי הוועדים נתנו במכתב דוגמה להישגי יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית חיים כץ. לדבריהם, הצלחתו התאפשרה בזכות כוחו הפוליטי. "במקביל אלינו פעל חיים כץ מהתעשייה האווירית ורק כוחו הפוליטי עמד לו. הוא הצליח להוציא את מפעלי התעשייה מההחרגה ומנע פגיעה גם בהם והגדיל לעשות ואף להשיג להם תוספות", כתבו.

ראשי הוועדים הוסיפו כי הנפגעים העיקריים מביטול ההטבות יהיו העובדים, והפצירו בהם להתפקד לליכוד, על מנת לצבור כוח פולטי. "החלטנו, לאחד כוחות ולפנות לכל אחד ואחד מכם להתפקד למפלגה השלטת, הליכוד, ולתת לנו כוח לעמוד מול כל הגזרות העתידיות". כמו כן קראו ראשי הוועדים לעובדים להירתם למאבק לביטול חוקי הנגב, המקנים הטבות מס לתושבי האזור.

ראשי הוועדים המשיכו את קריאתם בטענה כי "ממשלת ישראל מוצאת את הדרך הקלה ביותר לפגוע בנו העובדים, ולמרות שזה לא פופולרי שהעובדים יתמכו בהנהלות ובבעלים של המפעלים בעקבות הרווחים הגדולים שלהם, החלטנו לצאת למאבק. אנחנו חוששים כי שני מילארד שקלים שהיו אמורים הבעלים להשקיע במפעלים בארץ ינווטו למפעלים בחו"ל, והדבר הוא משמעותי ביותר לנגב ולדרום, במקום לקלוט עוד 500 עובדים שיורידו את עקומת האבטלה בנגב, אנחנו נאבד את ההשקעה והעובדים לטובת מרכז הארץ או למפעלים בחו"ל. זאת לאחר שהצלחנו להוציא התחייבות מהנהלת כי"ל שמתחייבת לקלוט 350 עוד עובדים למפעלים, ולאור העובדה כי היום אנחנו נמצאים במשא ומתן עם ההנהלה על תוספות שכר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ