קרובי הנספים בכרמל: לא מתחרטים על המהומה, שראש הממשלה ושר הפנים יביעו חרטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"חד משמעי, אני לא מתחרט על כל המהומה. אני לא פשעתי, אני איבדתי את החתן שלי. שראש הממשלה, שר הפנים ונציב השב"ס יביעו חרטה. הם הנאשמים הגדולים", כך אמר אמש נתן צידקי, חמי צוער שב"ס המנוח, ירון ברמי, שניספה באסון הכרמל, יום אחרי המהומה שהתעוררה בטקס האזכרה הממלכתי לזכר הנספים. "אם לא הייתי עושה את המהומה הזו, אף אחד לא היה יודע על המרמור והכאב שלנו. על כך שאנחנו לא יודעים את האמת. זה היה נגמר בזה שראש הממשלה אומר 'יהי זכרם ברוך', תודה ולהתראות", הוא אמר.

עינב, בתו של צידקי ואלמנתו של ברמי, אמרה אתמול כי "אנחנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית בשביל לדעת את האמת. יש בנו עצב וכעס וראש הממשלה בחר להתעלם מכל זה בטקס", אמרה עינב, "אני רוצה לדעת את האמת כדי שאוכל לספר לבת שלי איך אביה נהרג. ראש הממשלה הבטיח לי שאם יהיה צורך הוא יקים ועדת חקירה. האם אסון כזה לא צריך להיחקר על ידי וועדה ממלכתית? אני רוצה תשובות ואין מי שייתן לי".

נאוה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר, התייחסה אתמול לתביעה שמתכנן בן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר, דני רוזן, נגד שר הפנים, אלי ישי. היא אמרה כי אינה מתכוונת להצטרף למאבקו: "אני החלטתי לא להצטרף לתביעה של רוזן. עם זאת, אני מרגישה שהמאבק האישי שלי הצליח. ביום ראשון יאשרו בממשלה 800 מיליון ש"ח עבור היערכות לשעת חירום. ובכל זאת, יש עוד הרבה עבודה".

גם בסביבת משפחת אבן חן וקליין אמרו אתמול כי הם לא נסוגו מהמאבק, אך הם מתמקדים כעת באבל האישי שלהם. "אני לא מתעסק בלכעוס ובלחפש אשמים ואחראים, אני יותר מדי גמור בשביל זה", מסביר עמית קליין, בעלה של טופז אבן חן קליין ז"ל. "אני כן חושב שאמנם זה היה טקס ממלכתי, טקס זיכרון, אבל ההורים השכולים והמשפחות לא קיבלו במה לפרוק את הזעם שלהם. במהלך החודש הזה הם צברו הרבה מאוד כאב, וזה בא לידי ביטוי". על השאלה האם אלי ישי היה צריך להופיע בטקס, ענה אתמול כי "משפחה שכולה זועמת תגיד שלא, אבל אני לא משפחה זועמת. אחרי הכל, הוא שר בממשלה, והוא שר שאחראי על התחום הזה".

לפני כשבועיים חזר עמית לדירתם המשותפת, שלו ושל טופז, ברחובות. "המגבת שלה נשארה איפה שהיא, והבגדים שלה גם כן. אין ספק שזה קשה. מצד אחד, אתה מתעורר בבוקר וקשה לך להסתכל על זה בכלל, אבל מצד שני יש את הנוכחות שלה עדיין". לאט לאט הוא מנסה לחזור לשגרה ולעבודה במשטרה. "היום הייתי אמור להיות בחופשה באילת עם טופז, חופשה מתכוננת שקבענו לכבוד סיום הקורס. במקום זה, הלכתי עם חברים קרובים, מפקדים, וחברים מהעבודה לבית העלמין. הנחתי דרגות על הקבר שלה כי הרגשתי צורך לעשות זאת, לאחר שהיא התאמצה כל כך בקורס", הסביר, "זה עדיין לא נתפס לראות את השם של האישה שלך על הקבר".

משפחות הנספים מתכוונות להקים פורום מיוחד שיורכב מנציגי כל אחת מ-44 משפחות האסון ויפעל למען הנצחת יקיריהם. בעתיד אף מתוכננת לקום עמותה וקרן למען פעילויות נוספות שיהיו על שמם של ההרוגים בשריפה בכרמל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ