מפקד אוגדת יהודה ושומרון: אבו-רחמה מתה מסיבוכים של מחלה

תת אלוף ניצן אלון, שב וסתר את הטענה כי האזרחית הפלסטינית מבלעין מתה משאיפת גז מדמיע. כאלף מפגינים הגיעו להפגנה השבועית

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון, תת אלוף ניצן אלון, התייחס היום לראשונה לנסיבות מותה של האזרחית הפלסטינית ג'וואהר אבו רחמה מבלעין בשבוע שעבר ואמר כי "במהלך השבוע שחלף ההשערה הראשונית שלנו התחזקה". תא"ל אלון שב וסתר את טענות הפלסטינים כי אבו-רחמה מתה עקב שאיפת גז מדמיע שירה צה"ל במהלך הפגנה נגד הגדר. לדבריו, "היא כנראה נפטרה כתוצאה מסיבוכים אחרים בשילוב עם בעיות בטיפול הרפואי שהיא קיבלה בבית החולים הפלסטיני".

תת אלוף אלון דיבר על יד הכפר בלעין, במהלך ההפגנה השבועית נגד גדר ההפרדה. להפגנה היום (שישי) הגיעו כאלף איש, מספר הגדול בהרבה ממספר המפגינים המגיעים בדרך כלל להפגנה השבועית. בין הנוכחים היו מאות פעילי שמאל ישראלים שהגיעו להזדהות עם תושבי הכפר לאחר מותה של אבו-רחמה.

מפגין בבלעין, היום. תצלום: מוטי מילרוד

צה"ל הניח לקבוצה גדולה של מפגינים להגיע עד לגדר ההפרדה וכשאלה ניסו להפיל קטע מן הגדר, הכריזו בצה"ל על ההפגנה כבלתי חוקית וכלי רכב לפיזור הפגנות התיז נוזל מסריח בעוצמה. בעקבות כך, טוענים בצה"ל, החלו המפגינים ליידות אבנים לעבר הכוחות. בתגובה החלו כוחות צה"ל לירות לעבר המפגינים רימוני גז מדמיע. מספר חיילים נפגעו קל מאוד מאבנים ושני פלסטינים הזדקקו לטיפול רפואי ראשוני בשל שאיפת גז מדמיע. לא היו פצועים שנזקקו לפינוי מעבר לכך.

ראש מועצת הכפר, מוחמד חטיב, התלונן כי "החיילים מגינים פה על חתיכת ברזל ובשביל זה הורגים אנשים. כל זה קורה כשיש החלטה של בית המשפט העליון שצריך להזיז את הגדר". לדבריו, "הצבא פשוט מושך זמן ומגדיל את הסבל של שני הצדדים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ