צעיר פלסטיני עם מטען נורה במחסום בקעות

תקרית שניה תוך שבוע במחסום בקעות: חיילי צה"ל שזיהו את הצעיר רץ לעברם, ביצעו נוהל מעצר חשוד ובסופו של דבר ירו בו והרגו אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פעיל ג'יהאד איסלמי בן 23 נורה היום (שבת) למוות על ידי חיילי צה"ל במחסום בקעות שמצפון לבקעת הירדן, סמוך לשכם. דיווח ראשוני על האירוע פירט כי הפלסטיני החזיק חפץ בידו וצעק לעבר חיילי צה"ל: "אללה הוא אכבר". כעבור זמן קצר, נמסר מדובר צה"ל כי החפץ שהיה בידיו זוהה על ידי החיילים כמטען צינור.

סמוך לשעה 11:30, הגיעה מונית פלסטינית אל עבר המחסום, חלדון סמודי מהכפר יאמון יצא ממנה והחל לרוץ לעבר חיילי צה"ל שעמדו במחסום, תוך כדי צעקות. לדברי גורם צבאי שנכח בגזרה בשעת האירוע, החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד מהיר, צעקו לסמודי לעצור ובסופו של דבר ירו בו ופצעו אותו באורח אנוש. כוחות רפואה טיפלו בו, אך קבעו את מותו כעבור זמן קצר. איש מהחיילים לא נפגע באירוע.

עם פגיעת הכדורים, נפל מידיו של פעיל הג'יהאד עצם שזוהה כמטען צינור. בדיקה נוספת של אנשי היחידה לסילוק פצצות העלתה כי ברשותו היה מטען נוסף, וכן סכין. לדברי קצין צה"ל שבדק את האירוע, מממצאים ראשוניים בזירה נראה שהחיילים "פעלו כשורה ובאופן מהיר כדי לסכל מצב של סכנת חיים". לטענת הפלסטינים, ההרוג לא היה פעיל בג'יהאד האיסלמי אלא חקלאי.

מחסום בקעות. תצלום אילוסטרציה: ניר כפרי

בתחילת השבוע נורה במחסום צעיר פלסטיני בן 21 למוות, לאחר שהתקרב באופן חשוד לעמדת חיילי צה"ל, כשבידו בקבוק. מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי האיש התקרב לנקודת הבידוק הצה"לית כשהוא אוחז בקבוק או שברי בקבוק. החיילים במחסום ירו בו לאחר שחשדו כי בכוונתו לבצע פיגוע דקירה. לאחר שלא שעה לקריאותיהם לעצור, פתחו לעברו בירי, ממנו נפצע הפלסטיני באורח אנוש. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי, אולם זמן קצר לאחר מכן מת מפצעיו. תחקיר האירוע עדיין נמשך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ