הפלסטינים: המהומות בסילוואן פרצו בשל איבוד ארגז תחמושת של השוטרים

לטענת תושבי השכונה הירושלמית, שוטרי מג"ב הכו אשה מבוגרת במהלך פעילותם. המשטרה: רעולי פנים גנבו רימוני גז בעת שהסתערו על עמדת מג"ב

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

התפרצות אלימה נוספת במזרח ירושלים: עימותים קשים אירעו הלילה (שבת) בין תושביה הפלסטינים של השכונה סילוואן לכוחות משטרה ומג"ב.

כוחות שיטור בסילוואן. תצלום: אוליבייה פיטוסי

לטענת הפלסטינים, העימותים, שאירעו סמוך לבית יהונתן, פרצו לאחר שחיילי מג"ב עלו לעמדת תצפית על אחד הגגות בשכונה, ובדרכם נכנסו לתוך בית והכו אישה מבוגרת. בעקבות כך, תקפו עשרות צעירים מהשכונה את העמדה באבנים. השוטרים נאלצו לעזוב את המקום וככל הנראה, בשל הבהילות, הותירו אחריהם ארגז ובו תחמושת. כפי הנראה, אין מדובר בתחמושת חיה אלא באמצעים שונים לפיזור הפגנות.

זמן קצר לאחר מכן, התגלה בפיקוד משטרת ירושלים חסרונו של הארגז, וכוחות גדולים מאוד של משטרה בגיבוי מסוקים הגיעו לרחוב. מעדויות הפלסטינים עולה כי השוטרים פרצו בכוח לבתים, היכו תושבים רבים, גרמו נזק, החרימו רכוש ללא צווי חיפוש ועצרו תשעה מתושבי השכונה. הפלסטינים טוענים גם כי האלימות כלפי העצורים נמשכה בבית המעצר. מספר פלסטינים פונו לקבלת טיפול רפואי. ככל הידוע, ארגז התחמושת לא נמצא.

במשטרת ירושלים מכחישים את טענות הפלסטינים, ואומרים כי לא נגנב ארגז תחמושת במהלך האירועים, אך צעירים רעולי פנים הצליחו לגנוב מספר רימוני גז בעת שהסתערו על עמדת מג"ב. לדברי המשטרה, האלימות פרצה בעקבות הסתערות של צעירים על עמדת מג"ב ולאחר מכן על בית הדבש, הנמצא בשליטת המתנחלים בלב השכונה, וכי המשטרה רק הגיבה לאלימות הצעירים.

שר השיכון אטיאס: האבטחה במזרח ירושלים מסכנת חיי אדם

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ