עיצומי הדיפלומטים: שגרירים מנתקים קשר עם משרדי החוץ במדינות שבהן הם משרתים

ועד העובדים ביקש מהשגרירים לשלוח למשרדי החוץ המקומיים הודעות התנצלות על הצעד ועל הפגיעה האפשרית ביחסים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ועד העובדים של משרד החוץ מחריף את העיצומים במסגרת המאבק על העלאת שכר הדיפלומטים. שגרירי ישראל בחו"ל הונחו לנתק כל מגע עם משרדי החוץ, משרדי ראש הממשלה ומשרדי הנשיא במדינות בהן הם משרתים, עד להודעה חדשה. כמו כן, יפסיקו עובדי המשרד להנפיק אשרות כניסה לישראל.

במברק שהגיע לשגרירויות ישראל בעולם ביום חמישי בבוקר הונחו השגרירים "לנתק מגע בצורה מלאה וכוללת ממשרדי החוץ המקומיים וממשרד ראש הממשלה המקומי או הנשיא לפי הנהוג בכל מדינה". ועד העובדים הנחה את השגרירים לשגר אגרת דיפלומטית רשמית למשרד החוץ המקומי ובה הודעה על הצעד הזה והבעת צער מפגיעה אפשרית ביחסים שתיגרם כתוצאה מכך. השגרירים הונחו להדגיש באגרת כי יחזרו לעבודה מלאה עם משרדי ראש הממשלה ומשרדי החוץ המקומיים לאחר שדרישות השכר שלהם ייענו.

כמו כן הורחבו העיצומים כך שיכללו גם את לשכת סגן שר החוץ דני אילון. ועד העובדים הנחה את כל עובדי משרד החוץ לחדול מכל שיתוף פעולה עם סגן שר החוץ, לא לספק לו שירותים, לא לספק לו חומרים מדיניים, לא לתאם לו פגישות ולא להשתתף בפגישות או בדיונים שמכנסת לשכתו.

החרפה נוספת הינה הפסקה מוחלטת של מתן אשרות כניסה לישראל מכל סוג שהוא, כולל אשרות תייר. משמעות המהלך הוא שתיירים מכל מדינה מלבד מדינות מערב אירופה, ארה"ב, קנדה ורוסיה, לא יוכלו להכנס לישראל עד הודעה חדשה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ