שר הפנים אלי ישי: אדרוש תקציב של 700 מיליון שקל לכוחות כיבוי האש

משרד ראש הממשלה יציג בישיבת הממשלה הצעה לתקצב את כוחות הכיבוי ב-350 מיליון שקל. לטענת ישי, לא די בכך: "אי אפשר לשפר את המצב רק בכאילו"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הפנים אלי ישי מתכוון לדרוש בישיבת הממשלה מחר (ראשון) להכפיל את התקציב לשדרוג יכולותיהם של כוחות כיבוי האש. לפי ההצעה שיביא לישיבה משרד ראש הממשלה, יתוקצבו כוחות הכיבוי ב-350 מיליון שקל, שחלקם יופנה להקמת כוח כיבוי אווירי. ישי מתכוון לדרוש בעבור הכבאים תקציב של 700 מיליון שקל, שלא יהיה מיועד להקמת כוח הכיבוי האווירי, שאותו לטענת ישי, יש לתקצב בנפרד.

בנוסף הדגיש ישי כי אין להתנות את מתן התקציב הנוסף לכוחות הכיבוי בביצוע רפורמה במערך הכבאות. עם זאת, ישי תומך בהעברת כוחות הכיבוי ממשרד בפנים למשרד לביטחון הפנים ולהקמתה של רשות כיבוי ארצית. "הממשלה צריכה להחליט אם היא רוצה שינוי וירטואלי או שינוי מהותי, כפי שאני מציע. אי אפשר לשפר את מצב כוחות כיבוי האש רק בכאילו", אמר.

בימים האחרונים ספג ישי ביקורת קשה מצד בני משפחות של הרוגי השריפה בכרמל, המאשימים אותו במחדל שהוביל לאסון. ביום רביעי נאלץ ישי לעזוב את טקס האזכרה הממלכתי לנספים, שנערך בבית אורן, לאחר שבן זוגה של מפקדת משטרה חיפה, אהובה תומר, שנהרגה באסון, דרש ממנה שייצא.

יום למחרת סילוקו של ישי מהטקס רמזו מקורביו כי האחריות לאסון אוטובוס הצוערים רובצת על תומר. "האחריות של אלי ישי לאירוע הנקודתי פחותה מזו של מפקדת המשטרה בשטח", אמרו. השר אריאל אטיאס דחה את הפרסומים בראיון לערוץ 2: "אין בכירים בש``ס שאמרו דבר כזה, הכל קשקוש", אמר.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ