הממשלה אישרה: 800 מיליון שקל להיערכות למקרי חירום

350 מיליון יוקצו למערך הכבאות, שיועבר ממשרד הפנים למשרד לביטחון הפנים. שרי ש"ס התנגדו. ישי: שעון פיקוח הנפש החל לפעול

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הממשלה אישרה היום (ראשון) הקצאה של 800 מיליון שקל להיערכות למקרי חירום. כמו כן, אושרו העברת מערך הכבאות ממשרד הפנים למשרד לביטחון הפנים והקמת מערך הכיבוי האווירי. 20 שרים הצביעו בעד ההחלטה, שלושה התנגדו ושר אחד נמנע.

המתנגדים להצעה היו שרי ש"ס. שר הפנים אלי ישי אמר כי "ההחלטה היום היא הבסיס למחדל הבא בכיבוי האש. שעון פיקוח הנפש החל לפעול". ישי הודיע אמש כי הוא סבור שיש להכפיל את התקציב למערך הכבאות, הנכלל בתקציב להיערכות לחירום - מ-350 מיליון שקל ל-700 מיליון שקל - וכי יש לתקצב בנפרד את כוח הכיבוי המוטס. עם זאת, הוא תומך בהעברת המערך לאחריותו של המשרד לביטחון הפנים.

השר ישי לפני ישיבת הממשלה, היום. תצלום: אמיל סלמן

בשבוע שעבר פורסם ב-TheMarker כי מימון התוספת לשירותי החירום יגרור קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה. מתוך התקציב הכולל, יוקצו 350 מיליון שקל להיערכות המדינה לרעידות אדמה ולשיחזור יכולות הכיבוי של פיקוד העורף. ההקצאה תשמש גם להקמת מרכזי חירום ברשויות המקומיות, הקמת מערכת תקשורת לגופי החירום ורכישת ציוד לפינוי של 400 אלף אזרחים. בנוסף, יוקצו 350 מיליון שקל למערך הכבאות ולהקמת מערך כיבוי אווירי. עוד 100 מיליון שקל ישמשו כרזרבה יעודית במשרד ראש הממשלה לצורכי חירום שונים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ