הובא למנוחות סמ"ר נדב רוטברג שנהרג מאש צה"ל בעזה

מאות אנשים השתתפו בהלוויתו של סמ"ר נדב רוטברג שנהרג מאש צה"ל ביום שישי. אמו ביקשה מחבריו "לשמור על הצחוקים של נדב"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

מאות בני אדם השתתפו היום (ראשון) בהלוויתו של סמ"ר נדב רוטנברג, שהובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין ברמות השבים. סמ"ר רוטנברג, בן 20 במותו, נהרג ביום שישי האחרון, מפגיעת מרגמה שירה כוח צה"ל, במהלך פעילות קרקעית בדרום רצועת עזה. לפי תחקיר ראשוני של צה"ל נהרג רוטנברג, לוחם בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים, בשל כשל טכני במערכת המרגמות "קשת".

יוסי רוזנברג, ראש הוועד של רמות השבים וחבר קרוב של המשפחה, אמר כי "זו אבידה גדולה וכאב עצום לכולנו. נדב היה ילד מאוד פעיל, מצטיין בטאקוונדו, שוויתר על קריירה של ספורטאי מצטיין כדי להיות לוחם". על נסיבות מותו של נדב אמר רוזנברג כי "כל מוות הוא אסון, אך זה לא מוות לחינם כי נדב היה שם בתפקיד. אין ספק שזה כואב נורא, וההרגשה פה הרבה יותר קשה בגלל שזה מאש כוחותינו".

אמו של נדב, יהודית, חיבקה את חבריו של בנה שמיררו בבכי ושבה ואמרה: "תהיו חזקים ותשמרו על הצחוקים של נדב". רועי חזות, חבר למחלקה של נדב, אמר בהספדו ש"אני מתגעגע נדב, אני מתגעגע, ולא מאמין שעזבת אותנו".

אל ההלוויה הגיעו גם מפקד פיקוד הדרום, האלוף טל רוסו, ומפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יוסי בכר. מפקד גדוד 202 של הצנחנים, סגן-אלוף גיא ברגר ספד לרוטנברג: "נדב, לוחם שלי, אני מצדיע לך בפעם האחרונה ולצדי מדינה שלמה שבזכות לוחמים שכמותך יכולה להתחיל הבוקר שבוע חדש". הוא הוסיף כי "הובלת את חבריך למשימה שממנה לצערנו לא שבת. רק חבריך יודעים שבמעשיך הצלת את חייהם של לוחמים רבים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ