העיצומים במשרד החוץ הביאו לדחיית המו"מ על רג'ר

שליח האו"ם בלבנון ומפקד יוניפי"ל היו אמורים להגיע ארצה לסבב שיחות נוסף בעניין השלמת ההסדר לנסיגת כוחות צה"ל מצפון הכפר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

העיצומים ההולכים ומחריפים של עובדי משרד החוץ ממשיכים לשתק חלק גדול מהפעילות הדיפלומטית של ישראל. מקור במשרד החוץ מסר הערב כי סבב המשא ומתן עם האו"ם בנושא נסיגת כוחות צה"ל מחלקו הצפוני של הכפר רג'ר בגבול עם לבנון בוטל בשל העיצומים.

מחר היו צפויים להגיע לישראל שליח האו"ם ללבנון מייקל ווילימאס ומפקד יוניפי"ל הגנרל הספרדי אלברטו אסרטה. מטרת הביקור היתה לקיים סבב שיחות נוסף בעניין השלמת ההסדר לנסיגת כוחות צה"ל מצפון הכפר רג'ר.

חלק אחר בשיחות נועד לעסוק במצב בלבנון על רקע הפרסום העתידי של מסקנות בית הדין הבינלאומי לרצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל-חרירי.

תצלום: ירון קמינסקי

בסוף השבוע שעבר, עקב החרפת העיצומים, הודיע משרד החוץ לוויליאמס ולמפקד יוניפי"ל לא להגיע ארצה כיוון שבמצב הנוכחי לא ניתן לקיים את המשא ומתן. חלק גדול מחברי צוות המשא ומתן הינם אנשי משרד החוץ והעיצומים מחייבים אותם לא להשתתף בפגישות מדיניות.

במקביל, שיתקו העיצומים פעילות מדינית אחרת בין ישראל לוותיקאן. ביום חמישי היתה אמורה להגיע לרומא משלחת של מועצת ראשי העדות הדתיות בישראל. מדובר בגוף העליון של המנהיגים הדתיים בישראל המאגד את כל ראשי הדתות - רבנים ראשיים, ראשי העדות המוסלמיות, הנוצריות, הדרוזים, הבהאים ועוד.

המשלחת, שמונה 25 חברים הוזמנה לרומא באופן אישי על ידי האפיפיור בנדיקטוס ה-16 והיתה אמורה לפגוש אותו בוותיקאן. מדובר בביקור גומלין לאחר שהאפיפיור פגש את חברי המועצה בביקורו בישראל במאי 2009.

מחלקת הדתות במשרד החוץ היא זו שאירגנה את הביקור יחד עם שגרירות ישראל לוותיקאן, אולם בעקבות העיצומים הוחלט לדחות את הביקור עד להודעה חדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ