הילרי קלינטון: הערכת מאיר דגן לא מחליפה את הצורך בסנקציות על איראן

בהתייחסות ראשונה של גורם בממשל האמריקאי להערכת ראש המוסד היוצא, הבהירה קלינטון כי "לוח הזמנים אינו חשוב, אלא רק התוצאה בקו הסיום"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שרת החוץ של ארצות הברית הילרי קלינטון דחתה הערב (ראשון) את ההערכות האחרונות מישראל על עיכוב בתוכנית הגרעין האיראנית, וקראה להגברת הסנקציות על המדינה. "לוח הזמנים אינו חשוב, אלא רק המטרה שבסופו - ויתור איראני על יכולת גרעינית", הכריזה קלינטון.

בני הזוג קלינטון עם מלך סעודיה. תצלום ארכיון: רויטרס

בביקור באבו דאבי, הדגישה קלינטון כי , שטען כי איראן לא תשיג יכולת גרעינית לפני אמצע העשור, אינה אמורה לחתור תחת מאמצי מדינות המערב להפעיל לחץ על הרפובליקה האיסלאמית.

קלינטון מסיירת באזור המפרץ הפרסי במטרה לצרף את האמירויות ללחץ הבינלאומי המתמשך על איראן. לאחר שיסתיים ביקורה באבו דאבי, היא צפויה להמשיך ולסייר בדובאי, עמאן וקטאר.

ראש המוסד היוצא, שסיים את תפקידו בסוף השבוע, אמר בסבב שיחות פרידה שערך לאחרונה כי איראן לא תשיג יכולת גרעינית לפני אמצע העשור הנוכחי. על פי דגן, איראן עוד רחוקה מהשגת יעד של ייצור נשק גרעיני ושורת תקלות שאירעו בפרויקט עיכבה את מימוש מטרתה. לפיכך, אפילו לפי תרחיש מחמיר, איראן לא תגיע לפצצה לפני 2015 לערך.

הבנייה במלון שפרד חותרת תחת מאמצי השלום

במקביל, התייחסה שרת החוץ האמריקאית לעבודות הבנייה המאסיביות שהחלו הבוקר בשטח מלון שפרד במזרח ירושלים ואמרה כי הן חותרות תחת מאמצי השלום. "ההתפתחות המטרידה הזאת חותרת תחת המאמצים להשגת פיתרון שתי המדינות", אמרה קלינטון במהלך ביקורה. לדבריה, הפרויקט בשייח' ג'ראח סותר את הניסיון להגיע ל"הסכם הכרחי בין שני הצדדים בנוגע לירושלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ