החרפה בעיצומים: שיתוק הייצוא הביטחוני מישראל

במסגרת עיצומי משרד החוץ הונחו שגרירויות ישראל בכל העולם והדיפלומטים במטה המשרד בירושלים להפסיק כל סיוע לחברות ישראליות בתחום הביטחוני והמסחרי

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

החרפה משמעותית נוספת בעיצומים של עובדי משרד החוץ. שגרירויות ישראל בכל העולם והדיפלומטים במטה משרד החוץ בירושלים הונחו להפסיק כל סיוע לחברות ישראליות בתחום הביטחוני והמסחרי. משמעות המהלך היא שיתוק כל הייצוא הביטחוני מישראל וחלק גדול מהייבוא הביטחוני.

במברק ששלח ועד עובדי משרד החוץ לדיפלומטים הישראלים נכתב כי עד כה אין נכונות של משרד האוצר לשוב למשא ומתן כדי לפתור את המשבר. לפיכך הונחו הדיפלומטים להפסיק את הסיוע לחברות ישראליות שעוסקות בייצוא של ציוד וידע ביטחוני. "יש להפסיק את כל הפרויקטים שנמצאים בטיפול ולא להתחיל שום טיפול בפרויקטים חדשים", נמסר. "ההנחיה תקפה לחברות ישראליות פרטיות וממשלתיות כאחד".

המברק שנשלח לדיפלומטים הישראלים

כמו כן הונחו הדיפלומטים הישראלים להפסיק את הסיוע לחברות ישראליות בתחום הכלכלי-מסחרי. "תופסק כל פעילות שמטרתה סיוע לחברות ישראליות בחו"ל בפתיחת שווקים, השתתפות בתערוכות וירידים וכל פעילות נלווית אחרת", נכתב במברק.

בנוסף, במסגרת העיצומים ינותק כל קשר עם גורמים ישראלים שעוסקים בתחום הכלכלי כגון מכון הייצוא שכפוף למשרד התמ"ת, התאחדות התעשיינים, ארגוני יצואנים ויבואנים, גופים שעוסקים בהשקעות וביטוח סיכוני סחר חוץ וכל משרדי הממשלה שקשורים לתחום. "אנו מבקשים את שיתוף הפעולה המלא של כל העובדים גם בצעדים חדשים אלה", נכתב במברק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ