יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת החקירה הפרלמנטרית לארגוני זכויות האדם תוקם בתוך שבועיים - כך העריכו אתמול בישראל ביתנו. הוועדה תחקור מה מקורות המימון של הארגונים וכן את הדה-לגיטימציה שעושים הארגונים לצה"ל - לטענת היוזמים.

על פי התקנון, לאחר שמליאת הכנסת אישרה את הקמת הוועדה בשבוע שעבר, נתונים לוועדת הכנסת 30 יום כדי לכונן את הוועדה. ועדת הכנסת צפויה להכריע מי יעמוד בראשה ומה בדיוק יהיו הנושאים שייחקרו על ידה. הוועדה צפויה להכריע אם בראש ועדת החקירה תעמוד היוזמת ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), או יוזם הצעה דומה, ח"כ דני דנון (ליכוד).

כך או אחרת, יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג הבהיר בשבוע שעבר שמדובר בוועדה חסרת שיניים, שלא תוכל לחייב את ראשי הארגונים להעיד בפניה, ולא תוכל להטיל עליהם סנקציות כלשהן.

קירשנבאום טענה אתמול כי יש מרחק רב בין הדימוי שיצא לוועדה לבין המנדט שהיא מבקשת להחיל עליה. לדבריה, הוועדה תנסה להתחקות אחרי מקורות הכסף שהוזרמו לארגונים, בניסיון ליצור שקיפות ולברר אם מאחורי הקרנות המממנות עומדות מדינות ערב או ארגוני טרור. קירשנבאום הבהירה שהוועדה תפעל גם נגד ארגונים שנכנסים לבתי הספר וקוראים לתלמידים שלא לשרת בצה"ל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ