ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר החוץ ליברמן: "הליכוד היא לא דיקטטורה של דעה אחת"

ראש הממשלה שוחח עם שר החוץ ואמר לו שהוא דוחה לחלוטין את דבריו ביחס לבכירים בליכוד. "חשוב לשמור על מגוון של דעות", הבהיר

ברק רביד
מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד
מזל מועלם

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם שר החוץ אביגדור ליברמן ואמר לו שהוא דוחה לחלוטין את דבריו ביחס לבכירים בליכוד, כך נמסר הבוקר (שלישי) מלשכת נתניהו. שר החוץ תקף אתמול בכירים בליכוד שהצביעו נגד הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת פעילותם של ארגוני השמאל ומקורות מימונם. ליברמן כינה את הבכירים קרנפים, והאשים אותם בכך שהמחנה הלאומי אינו מצליח לעולם לשלוט באמת.

ראש הממשלה אמר אמש לליברמן כי חשוב במדינה דמוקרטית לשמור על מגוון דעות. "הליכוד מאוחד בצורך לפעול נגד ארגונים הפועלים בדרך לא חוקית נגד מדינת ישראל וצה"ל, אך עם זאת יש מגוון של דעות לגבי הדרך הנכונה לממש מדיניות זו", אמר נתניהו.

"הליכוד היא מפלגה דמוקרטית ופלורליסטית ולא דיקטטורה של דעה אחת", אמר נתניהו, "כל שרי הליכוד חרדים ודואגים לביטחון המדינה ותושביה, והם לא זקוקים לשם כך לאישור מאיש".

"זו פשוט חבורה של פיינשמקרים". תצלום: אמיל סלמן

בדבריו אתמול לא הזכיר ליברמן את שמו של איש, אך ככל הנראה התכוון לשרים דן מרידור, בני בגין, מיכאל איתן ויושב ראש הכנסת ראובן ריבלין. הוא אמר כי "יש פה תופעה של קרנפים למיניהם, ולאו דווקא מדובר פה על השמאל, בהחלט מדובר על הימין. כשראיתי אנשים מהמחנה הלאומי מצביעים יחד עם טיבי וחנין זועבי, זה היה מחזה מוזר".

"דווקא אותם מתקרנפים במחנה הלאומי שמוכנים להקריב את כל האינטרסים של המחנה, הם אשמים בכך שהמחנה הלאומי מעולם לא שלט במדינת ישראל גם כשניצחנו בבחירות. זו פשוט חבורה של פיינשמקרים, שכל מטרתם היא להצדיק את קיומם".

ליברמן התחייב אתמול גם כי לא יירתע מהביקורת ויילחם יחד עם חברי סיעתו לאישורה הסופי של ועדת החקירה. לדבריו, החקירה נחוצה כיוון שזכות הציבור לדעת מי מממן את הארגונים הללו שרודפים את חיילי צה"ל. הוא ציין שהחקירה לא תתמקד בארגוני שמאל כמו יוזמת ז'נווה ושלום עכשיו, "שהם בעלי דעה פוליטית מאוד לא מקובלת עליי, אך לגיטימית", אלא ב"ארגונים שמטרתם להרתיע את צה"ל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ