חיל האוויר חיסל אחר הצהריים (שלישי) פעיל בג'יהאד האיסלאמי בדרום רצועת עזה. ראש שירותי החירום ברצועה מסר כי מוחמד א-נג'אר בן ה-25, חוסל מטיל ששוגר לעברו בעת שרכב על אופנוע בחאן יונס. הוא הוסיף כי אדם נוסף שנפצע כתוצאה מהתקיפה פונה לבית החולים. בצה"ל אישרו את דבר התקיפה.

גורמים צבאיים אישרו כי נאג'ר היה מעורב הן בתכנון פיגוע בשטח ישראל והן בשיגורי רקטות בשבועות האחרונים. שר הביטחון אהוד ברק, שסייר בשעות אחר הצהריים בבסיס צה"ל בדרום, אמר על רקע הדיווח כי הוא "לא רוצה להרחיב, אך אני מציע לא לנסות אותנו כי בסופו של דבר יהיו יותר פגיעות אצלם".

נאג'ר חוסל מהאוויר במסגרת מבצע משותף לשב"כ ולצה"ל. מדובר בפעם השלישית בחודשים האחרונים בו מבצעת ישראל חיסול ממוקד של פעיל טרור באמצע היום בעזה. בשני המקרים הקודמים היה מדובר בפעילים של ארגון צבא האסלאם, והעובדה שהפעם חוסל פעיל בג'יהאד, ארגון הפועל בתיאום עם החמאס, ממחיש כי גם הארגונים הקרובים לחמאס חזרו באחרונה לפעול בצורה מוגברת נגד ישראל.

השר ברק, ששוחח עם חיילים בבסיס בדרום, התייחס להסלמה בגבול עם רצועת עזה. "אנחנו שנתיים לאחר עופרת יצוקה, השגנו שקט אך עם זאת אנו רואים שבימים האחרונים יש עלייה במספר הרקטות הנורות לישראל. מחבלים מנסים להגיע לעבר הגדר ובגלל איכות התגובה, אנו מצליחים לעצור אותם".

שר הביטחון התייחס גם לתקרית שבמהלכה נהרג סמל נדב רוטנברג מאש חבריו. "אירועים אלה צריכים לשמש לנו נורת אזהרה. כל חייל שנהרג הוא אבידה קשה לצבא ולמדינה. אנו צריכים לבדוק עצמנו לפני שיורים. צריכים לראות מה רואים בצריחים של הטנק לפני שיורים, לפני שמפעילים את המרגמות לבדוק את הכיוון... אלו הדברים הקטנים שיעזרו לנו להפיק את הלקחים ולהמשיך את הלחימה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ