ח"כ דניאל בן סימון פורש מסיעת העבודה

בן סימון הודיע כי בשל אי הצלחתו להביא לפרישת העבודה מהקואליציה הוא החליט לקבל את הצעת ברק ושמחון לפרוש להקים סיעת יחיד עצמאית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חבר הכנסת דניאל בן סימון הודיע היום (שלישי) כי הוא פורש ממפלגת העבודה ובכוונתו להקים סיעת יחיד עצמאית. בן סימון ניסה באחרונה להביא לפרישת מפלגתו מהקואליציה ומשלא הצליח החליט לפרוש בהסכמה מסיעת עבודה.

בתקופה האחרונה פעלה סיעת העבודה להביא לפרישתו של בן סימון משורותיה. לדבריו, יו"ר המפלגה ושר הביטחון, אהוד ברק, ויו"ר הסיעה, שלום שמחון, הציעו לו כי בתמורה לפרישתו מהמפלגה יזכה למעמד של סיעה עצמאית בכנסת. הוא נענה להצעת השניים, והחל בהחתמת חברי הסיעה על מסמך הפרישה, כך על פי הודעתו.

בן סימון זקוק ל-12 חתימות של חברי סיעתו כדי להקים סיעה עצמאית, אולם לפי שעה הוא לא אסף את הכמות הזו. ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי אהוד ברק לא נתן לח"כ בן סימון את הסכמתו ואת ברכת הדרך למהלך הפרישה. "היו"ר ברק מסכים להיות אחרון החותמים ולא לעצור את המהלך, במידה וכל חברי הסיעה יחתמו", נמסר, "ההתבטאויות על התפוררותה של סיעת העבודה רחוקות מהמציאות וטרם ברור כלל האם הוא יצליח להשיג את כל חתימות חברי הסיעה כפי שנדרש".

מקורבי ברק מסרו עוד כי "בן סימון טוען לטוהר מידות, אך בתחקיר אחרון שפורסם הוא נתפס כי מי שהיה מוכן לקבל תרומות".

תצלום: טס שפלן

בתגובה לדברים, אמר בנימין בן אליעזר כי הוא "מכבד את בן סימון, אך לא שיניתי את דעתי. המנדט שייך למפלגת העבודה, ולכן לא אחתום. בן סימון מכיר את דעתי בנושא". לעומתו, הודיעו חברי הכנסת עמיר פרץ, איתן כבל וראלב מג'אדלה כי "לא יעמדו בדרכו".

ברקע המשבר בין ח"כ בן סימון למפלגת העבודה, הצבעותיו נגד תקציב המדינה והודעתו כי אין בכוונתו להצביע יותר עם הקואליציה. לפני כשבוע, תקף ברק את בן סימון וגורמים אחרים במפלגה לאור התנגדותם בכנסת לתקציב המדינה, והצבעתם בניגוד לעמדת המפלגה ולשיוכה לקואליציה. "אף אדם לא מייצג את עצמו בכנסת ובממשלה - אלא את המפלגה", אמר ברק, "בקואליציה יש כללים ויש דברים שאי אפשר לקבלם

בן סימון שובץ במקום ה-11 ברשימת מפלגת העבודה לכנסת, ומונה לאחר הבחירות ליושב ראש הסיעה במליאה. באוקטובר 2009, התפטר בן סימון מתפקידו בטענה כי מפלגת העבודה לא הגשימה את יעדיה בתחום המדיני ולא הטביעה חותם על הממשלה. "לא נעים היום להיות איש מפלגת העבודה", נימק את החלטתו.

כחבר כנסת, לא בלט בן סימון באופן מיוחד בחקיקת חוקים ובפעילות פרלמנטרית. אחד העיתונים אף הכתיר אותו רק לפני חודשים אחדים כ"ח"כ המאכזב ביותר". סקירה של פעילותו הפרלמנטרית מלמדת שיזם פחות מ-20 חוקים בחודשים האחרונים. הבולט שבהם, איסור העסקה של תלמידים במקומות עבודה במהלך שעות הלימודים, עבר כבר לפני כשנה וחצי.

הצעות אחרות שהעלה עסקו בהנצחת זכרו של זלמן שז"ר, בהעדפה לשכבות המצוקה בקבלה למוסדות השכלה גבוהה ובזכאות ללימוד חינם בגן חובה. הצעת חוק אחרת לה היה שותף היתה ההצעה לפיה רק אזרח ישראלי המתגורר בישראל יוכל להיות בעל השליטה בעיתון ישראלי, והמימון לעיתון ייעשה ממקורות ישראלים בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ