דרום קוריאה ביקשה מישראל להגדיל את הרכש הביטחוני

על רקע ההסלמה הקשה ביחסיהם עם קוריאה הצפונית, מעוניינים הדרום קוריאנים לרכוש מישראל מערכות נשק וטכנולוגיה מתקדמת

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

דרום קוריאה הביעה באחרונה את רצונה להרחיב במידה ניכרת את עסקאות הסחר הביטחוני עם ישראל. הדרום קוריאנים מעוניינים לרכוש מישראל מערכות נשק וטכנולוגיה מתקדמת, בעיקר על רקע ההסלמה הקשה ביחסיהם עם קוריאה הצפונית.

בחודשים האחרונים קיימת בסיאול דאגה עמוקה לנוכח החמרת התוקפנות של פיונגיאנג ובעקבות מספר תקריות גבול שאירעו בין הצדדים. באחרונה החליטה הממשלה בסיאול להגדיל את תקציב הביטחון השנתי של המדינה בכ-25%. דרום קוריאה מעוניינת לרכוש מישראל בעיקר מטוסים ללא טייס, טילים, מכ"מים וייתכן שגם מערכות ליירוט טילים.

גבול קוריאה. תצלום: אי-פי

בשלוש השנים האחרונות חל גידול משמעותי ברכש הבטחוני של דרום קוריאה מישראל. כיום עומד היקף הסחר בין שתי המדינות על כ-1.25 מיליארד דולרים, כשני שלישים מהם ייצוא מדרום קוריאה לישראל ושליש ייצוא ישראלי, שמרביתו ביטחוני. באוקטובר אשתקד חתמה התעשייה האווירית הישראלית שתי עסקאות ענק למכירת מכ"מים לדרום קוריאה. מדובר במכ"מים מתוצרת אלתא, שאחד מהם מיועד לזיהוי שיגור טילים והשני מורכב במטוסי קרב כחלק משדרוג צי המטוסים הקיים של חיל האוויר הדרום קוריאני.

באחרונה מתקיים משא ומתן בין ישראל לדרום קוריאה על האפשרות שחיל האוויר הישראלי ירכוש כמטוס אימון לטייסי הקרב שלו את מטוס ה-T50 מתוצרת סיאול. המתחרה הנוסף על עסקה זאת הוא מטוס אימונים מתוצרת איטלקית. ההחלטה בעניין זה אמורה ליפול בחודשים הקרובים וחיל האוויר מתכוון לקנות טייסת אחת של מטוסי אימון. טייסים של חיל האוויר כבר ביקרו בסיאול וטסו במטוס הקוריאני, כחלק מבחינת היכולות שלו. מטוסי האימון מקוריאה ואיטליה מתחרים על החלפת מטוסי הסקאי-הוק המיושנים יחסית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ