נתניהו סיכם על דחיית תשובת המדינה בנוגע להרס בתי האלמנות פרץ וקליין

יום לפני שהמדינה נדרשת למסור את תשובתה לבג"ץ, רה"מ סיכם עם היועץ המשפטי וינשטיין להמשיך לבדוק דרכים למנוע את הרס בתי האלמנות

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (רביעי) עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, והשניים סיכמו על דחיית תשובת המדינה לבג"ץ בנוגע להרס בתיהם של האלמנות שלומית פרץ ושרה קליין. זאת, במטרה לאפשר לראש הממשלה להמשיך לבדוק דרכים למנוע את הרס בתיהם של השתיים. המדינה היתה אמורה למסור את תשובתה מחר.

ראש הממשלה ציין כי הוא מתנגד בתוקף להריסת בתיהן וימשיך לפעול כדי לנסות ולמצות את כל הדרכים החוקיות במטרה למנוע את הרס בתי האלמנות המתגוררות במאחזים הבלתי חוקיים גבעת היובל וחרשה בהתנחלות עלי. גם שר הביטחון אהוד ברק התייחס היום לנושא ובדיון סגור אמר כי הוא פועל למציאת פתרון משפטי שימנע פגיעה במשפחתו של רס"ן אלירז פרץ ז"ל.

באפריל 2010 פורסם ב"הארץ" כי מדינת ישראל העניקה לתושבים במאחז היובל, המתגוררים בבתים לא חוקיים המיועדים להריסה, מענק של 77 אלף שקל בבואם להתיישב במקום.

בין המבנים המיועדים להריסה גם בתיהם של רס"ן אלירז פרץ, שנהרג בעזה בשנה שעברה בפעילות מבצעית של לוחמי גולני וכן ביתו של רס"ן רועי קליין, שנהרג בבינת ג'בל במלחמת לבנון השנייה, כשקפץ על רימון והציל את חייליו.

מאחז היובל - שכונה מרוחקת של ההתנחלות עלי במרכז השומרון - הוקם ב-1998 במימון משרד השיכון. בדומה להתנחלות עלי, גם ליובל אין תוכנית בניין עיר בתוקף, ועל כן כל בנייה במקום אינה חוקית. ב-2001 הוציאה המדינה את צווי ההריסה הראשונים למבנים הבלתי חוקיים. למרות הצווים, ב-2003 החלה בנייתם של עשרה בתים נוספים, שגם להם הוצאו זמן קצר אחר מכן צווי הריסה. לקראת סיום הבנייה של הבתים ב-2005, עתרה תנועת "שלום עכשיו" לבג"ץ בבקשה להורות למדינה לממש את צווי ההריסה שהוציאה. בתגובה הודיעה המדינה, כי היא מגבשת סדרי עדיפות להריסת מאחזים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ