ראש השב"כ לשעבר פרי התפקד לקדימה

טרם החליט אם יתמודד על מקום

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי התפקד אתמול למפלגת קדימה, אך עדיין לא החליט אם יתמודד על מקום ברשימתה לכנסת בבחירות הקרובות, כך פורסם אתמול בערוץ 2. פרי, המכהן כיום כיו"ר דירקטוריון בנק מזרחי טפחות, נפגש אתמול עם יו"ר המפלגה ח"כ ציפי לבני, לאחר מספר שיחות גישוש והודיע לה על החלטתו להצטרף למפלגה.

פרי כיהן כראש השב"כ בשנים 1988-1995, ולאחר מכן פנה למגזר העסקי. הוא הפך לדמות מוכרת לציבור הרחב בעקבות השתתפותו בתוכנית הטלוויזיה "השגריר". ואולם, פרי אינו "הביטחוניסט" היחיד שהתפקד באחרונה לקדימה: קדמו לו הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ וניצב בדימוס אליק רון. שניהם מתכוונים להתמודד על מקום ברשימה לכנסת.

חלוץ התפקד לפני כחודשיים למפלגה, לאחר שהעריך כי הבחירות לכנסת יוקדמו, וכבר החל בבניית מטה פוליטי ובפגישות עם פעילים פוליטיים. כרמטכ"ל בעת מלחמת לבנון השנייה, נתקל חלוץ בקבלת פנים צוננת מצד חברי הכנסת של קדימה, שאחדים מהם טענו כי צירופו למפלגה של מי שנחשב לאחד האחראים המרכזיים בכישלון המלחמה עלול להזיק למפלגה. חלוץ דוחה את הטענות הללו, ומספר על מפגשים מצוינים עם הציבור, שבהם לדבריו נושא המלחמה כלל לא עלה באופן השלילי.

כחודש לאחר התפקדותו של חלוץ התפקד לקדימה גם רון, מי שהיה בעת מהומות אוקטובר 2000 מפקד המחוז הצפוני של המשטרה וספג ביקורת קשה על ידי ועדת אור. הוועדה קבעה כי רון כשל בתפקידו, והמליצה שלא ימלא יותר תפקידים בתחום ביטחון הפנים. ב-2006 התמודד רון על תפקיד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל והפסיד.

נראה כי התחושות במערכת הפוליטית המנבאות כי הבחירות יוקדמו והסקרים המחמיאים לקדימה הופכים את המפלגה לאטרקטיבית, ובסביבתה של היו"ר ח"כ ציפי לבני מבטיחים שיהיו הבטחות נוספות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ