העיתון "יתד נאמן" נגד הרב עובדיה יוסף: הכשרת הגיורים הצבאיים - חילול ה'

בכותרתו הראשית, מביע הביטאון החרדי-ליטאי "זעזוע ומחאה כואבת ונמרצת" על פסק ההלכה של מנהיג ש"ס, הקובע כי הגיורים הצה"ליים כשרים

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר

הביטאון החרדי-ליטאי "יתד נאמן" תוקף הבוקר ישירות את הרב עובדיה יוסף, בכיר הפוסקים הספרדים ומנהיגה של ש"ס, על פסק ההלכה שבו קבע כי גיורי הצבא תקפים. העיתון כותב על מי שהוא מכנה "הרב" (ולא "מרן", "הרב הגאון" וכדומה, תארים שנהוג להצמידם בעיתונות החרדית גם לרבנים זוטרים), כי הוא קיבל את פסק ההלכה "באורח תמוה ביותר". עוד הוא כותב על המהלך כי זהו "חילול ה'" ו"עקירת הלכות מפורשות מהשולחן ערוך, העלולים להביא בנוסף לסכנת התבוללות עצומה בעם ישראל".

כותרתו הראשית של העיתון, שופרו של המנהיג הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב, היא "זעזוע ומחאה כואבת ונמרצת על חילול ה' בהכשרת אלפי 'גיורי הצבא'". בידיעה מרואיינים "דיינים ותיקים ורבנים", עלומי שם, התוקפים בחריפות את פסק ההלכה, ושוללים את מערך הגיור בצה"ל, שבו לדבריהם "מכשירים ל'גיור' הפוך ממה שנדרש על פי ההלכה".

השר יעקב מרגי מש"ס אמר הבוקר כי אין להתייחס לנכתב בעיתון "יתד נאמן" שהוא, לדבריו, "חמישה גרם של זוהמה".

ביום שישי פרסם הרב עובדיה יוסף פסק הלכה שמאשר את הגיורים הצבאיים, בעקבות סירוב ועדת הגיורים לאשרם. הרב יוסף כתב כי "הגעתי למסקנה שעל פי ההלכה, גיורי צה"ל תקפים על פי תורתנו הקדושה". פסק ההלכה של הרב נמסר לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

מדובר בלמעלה מ-4,000 גיורים במחלוקת, שנעשו בצבא במשך כמה שנים ולא הוגשו לחתימתו של הרב הראשי בישראל, כפי שנדרש. ש"ס והרב עמאר טענו במשך תקופה ארוכה שהדרישה לחתימה על תעודות ההמרה מהווה בעיה טכנית בלבד. אבל חברי ועדת הגיורים טוענים כי התעוררו בעיות מהותיות בגיורים וכי הם מסרבים לאשרר את ההמרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ