נתניהו לשרי העבודה: בגלל איומי הפרישה שלכם התהליך המדיני תקוע

רה"מ מתוסכל מאוד מהסירוב הפלסטיני לחדש את השיחות ומההתנהלות בתוך מפלגת העבודה. "אתם גורמים לפלסטינים להקשיח עמדות", הטיח בבן אליעזר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את שרי מפלגת העבודה במהלך ישיבת הממשלה היום (ראשון) ואמר כי איומיהם לפרוש מהממשלה על רקע הקיפאון המדיני הם הגורם לכך שהפלסטינים לא מוכנים לחזור למו"מ עם ישראל.

במהלך הישיבה, הציג שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג את התכנית הלאומית לטיפול בילדים בסיכון. בסיום דבריו שיבח אותו שר התמ"ת בנימין בן אליעזר, אך הוסיף עקיצה לכיוונו של ראש הממשלה. "חבל שאין הישגים כאלה גם בתחום המדיני", אמר בן-אליעזר.

ראש הממשלה נתניהו התפרץ לעברו של בן אליעזר בכעס. "בגלל האמירות האלה שלכם (שרי מפלגת העבודה, ב"ר) הפלסטינים לא חוזרים למשא ומתן", אמר נתניהו. "אתם לא מפסיקים לומר לי שאם שהפלסטינים לא יחדשו את התהליך המדיני הממשלה תיפרם וכך אתם גורמים לפלסטינים להקשיח עמדות".

נתניהו, היום בישיבת הממשלה. תצלום: אמיל סלמן

נתניהו חושש מאוד מהתגברות הקולות במפלגת העבודה בדבר פרישה מהממשלה בחודשים הקרובים. שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק אף פנה לנתניהו כמה פעמים בתקופה האחרונה וביקש ממנו לפרסם פרטים על המגעים לחידוש התהליך המדיני, כדי להוריד מעט את הלחץ בתוך מפלגת העבודה. נתניהו סירב. "התפקיד שלי הוא להשיג תוצאות, לא לפרסם", אמר לברק.

נתניהו מתוסכל מאוד מהסירוב הפלסטיני לחדש את השיחות והן מההתנהלות בתוך מפלגת העבודה. בנאומו בפני פורום הכתבים הזרים בישראל בשבוע שעבר שילב נתניהו משפט שהעיד על תסכולו העמוק. "בשנת 2011 העולם כולו יראה מי היו אלה שרצו שלום ומי היו אלה שלא רצו שלום", אמר.

שליחו של נתניהו, עו"ד יצחק מולכו, קיים בסוף השבוע שיחות בוושינגטון עם השליח האמריקאי ג'ורג' מיטשל ועם יועצו הבכיר של הנשיא אובמה דניס רוס. במקביל לשיחות עם מולכו נפגשו בכירי הממשל גם עם ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת. עם זאת, בשיחות לא נראה שהושגה התקדמות כלשהי והמבוי הסתום בתהליך השלום נותר על כנו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ