מקורבי נתניהו: מהלך הפרישה של אהוד ברק מהעבודה התנהל כמו מבצע של סיירת מטכ"ל

מקורבי נתניהו טוענים כי מהלך הפרישה של ברק מהעבודה התבצע במעורבות חשאית של ראש הממשלה, בעקבות "הסערה במפלגת העבודה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מהלך הפרישה של שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, ושל ארבעת חברי הכנסת ממפלגת העבודה התבצע במעורבות חשאית אינטנסיבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויועציו. "התהליך התנהל כמו מבצע של סיירת מטכ"ל", אמרו הבוקר (שני) מקורבי נתניהו.

מהלך הפילוג בעבודה החל לפני כשבועיים, לאחר גל ההתקפות מצד שרי העבודה על ברק בעקבות הפרסום ב"הארץ" ולפיו הממשל האמריקאי סבור ששר הביטחון "הוליך אותו שולל". כמה שרים מהליכוד ומישראל ביתנו סיפרו כי מאז הפרסום על הכעס בממשל האמריקאי, נראה שר הביטחון בדיוני הממשלה ובכנסת "כמי שעולמו חרב עליו". גורם שפגש את ברק באחד מסופי השבוע האחרונים תיאר את מצב רוחו כ"רע ביותר".

נתניהו וברק פעלו בתיאום. תצלום: אי-פי

לדברי מקורבי נתניהו, מי שניהל את המגעים מטעמו של נתניהו היה ראש הלשכה נתן אשל, שעבד על העניין מול ברק ומול שלום שמחון. נתניהו תמך במהלך ואמר אז כי "נמאס לי לקבל שרים על תנאי בממשלה ולחכות להחלטות של ועידת מפלגת העבודה". מקורבי נתניהו ציינו כי הסערה האחרונה במפלגת העבודה "האיצו את החלטתו של ברק לפרוש ממפלגת העבודה".

נתניהו סבור שכעת הממשלה תתייצב, חרף הפרישה הצפויה של 8 הח"כים הנותרים במפלגת העבודה. ככל הנראה יקבל סגן שר הביטחון מתן וילנאי את אחד המשרדים שיתפנו וייתכן שאף סגנית השר אורית נוקד "תשודרג" לתפקיד שרה.

אהוד ברק מקים סיעה חדשה; "העבודה נפלה קורבן לריב אינסופי"

שרי העבודה נותרו באוויר, בין פיטורים להתפטרות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ