סיעות הליכוד והעצמאות במאמץ להגיע להסכם קואליציוני עוד היום

שתי הסיעות מנהלות מו"מ קדחתני, כדי שהכנסת תספיק להצביע על הרכב הממשלה החדש ברביעי. ח"כ אלקין: ההסכם יתבסס על ההסכם עם העבודה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הליכוד וסיעת עצמאות, שאהוד ברק הכריז היום על הקמתה, מנהלות משא ומתן קדחתני בניסיון להציג הסכם קואליציוני ביניהן בהקדם. זאת, מכיוון שהממשלה מעוניינת למנות ממלאי מקום לשרים שהתפטרו מיד עם כניסת הפיטורין לתוקף ביום רביעי הקרוב. כדי לקיים את ההצבעה ביום רביעי, שנשיאות הכנסת כבר אישרה את קיומה, יש להציג את ההסכמים למזכיר הכנסת לפני כן.

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), עומד בראש צוות המשא ומתן עם עצמאות, יחד עם עורך הדין דוד שמרון. הוא הדגיש היום כי "ההסכם הקואליציוני עם העבודה ישמש בסיס להסכם עם עצמאות. קווי היסוד של הממשלה לא ישונו. המטרה של עצמאות היא לשמור כמה שיותר על סעיפי ההסכם הקואליציוני ההוא ותפקידנו לצמצם אותו ככל הניתן".

לדבריו, לעבודה היו שמונה תפקידים בקואליציה וכעת יצטמצם מספר התפקידים משום שמדובר בחמישה חברי כנסת בלבד. "מבחינתנו, אין הבדל משמעותי בתמיכה בקואליציה כעת. לעצמאות יש חמש אצבעות שייתמכו בקואליציה ולעבודה היו שבע או שמונה אצבעות שאפשר היה לסמוך עליהן שיתמכו בקואליציה. כל השאר לא תמיד הצביעו איתנו או התייצבו להצבעות", אמר אלקין.

על פי הערכות במערכת הפוליטית לגבי אופי העסקה בין ברק לראש הממשלה שבמסגרתה , יתמנה שלום שמחון לשר התמ"ת במקום בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי יהיה השר לענייני מיעוטים במקום אבישי ברוורמן, אורית נוקד תתמנה לשרת החקלאות, ואילו עינת וילף תהיה ככל הנראה סגנית שר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ