הבוגדים לועגים למפלגים

ממסיבה למסיבה

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

מסיבת העיתונאים של יצחק בוז'י הרצוג, לאחר שברק פילג את העבודה, מתקיימת בחדר הסיעה. אני תועה בסבך הכנסת ושואל מישהי איפה מפלגת העבודה. היא מחייכת. אחרי שנייה של מבוכה, אני מבהיר שהשאלה "איפה מפלגת העבודה?" לא מטאפורית, פשוט איבדתי את הדרך. היא אומרת שמבחינה פילוסופית באמת לא ברור איפה המפלגה, ואני ממשיך.

אני מגיע לאזור משרדו של אהוד ברק הפורש, ושואל אם כאן מפלגת העבודה. המקום פקוק במאבטחים כועסים בעלי יד קלה על ההדק, ובכל מיני טיפוסים לא נעימים שמסמנים לי ברטינה לרדת עוד קומה. התחושה היא של אקסים שנפרדו ולא רוצים לשמוע מהחברה לשעבר. המאבטח מסתכל לראות שאני ממשיך משם ונרגע רק לאחר שאני נמוג במסדרונות הרחבים.

חדר סיעת העבודה עמוס בעיתונאים מתוחים. בטעות, אני נשען אחורה על הקיר ומכבה את כל האורות בחדר. כולם עצבניים עלי. "מאסטרו, זוז משם", צועק עליי צלם. "אולי עדיף להישאר בחושך במסיבת העיתונאים הזו", מנבאת מישהי.

בוז'י נכנס במראה רהוט. מבחינת הלוק, הוא בליגה אירופית ובהחלט יכול להיות שר אוצר כריזמטי באחת ממדינות בנלוקס, למשל לוקסמבורג. בין המתקפות על ברק ("חטוטרת"), הוא משלב מחמאות לעצמו על כך שברק פרש בגללו, ואז מחמיא בחן לתפקודו כשר הרווחה. לסיום, הרצוג מדבר על מפלגת עבודה שתדאג לקורת גג ופנסיה בכבוד. הוא אומר ומגמגם. אם היה עד כה בעל שפה חלקה ובטוחה, לא נראה אומר את המלים האלה "פנסיה" ו"קורת גג" באמונה.

שעה אחר כך, בישיבת הסיעה של קדימה, אני נאלץ לעמוד בדיוק מעל חיים רמון והוא מסביר למישהי שהמהלך של ברק "זה דיל ברור עם הליכוד". קשה לשמוע את קולו של רמון ולא להרגיש שאתה מאזין לפאנל מנומנם באחד הערוצים.

דליה איציק לועגת לתרגילי הפרישה של ברק ומזכירה את התוכנית הכושלת של נתניהו לפלג את קדימה, רומזת ל"חוק מופז". אני מביט בשאול מופז שיושב מהעבר השני של ציפי לבני. הוא לא ממצמץ, אבל היד שלו רועדת. ברקע, מאיר שטרית משחק באייפד שלו ומרשים את הח"כית שלידו.

קצת אירוני שאנשי קדימה לועגים לפילוג בעבודה, והרי קדימה היא מפלגה שנוצרה מבגידה אופורטוניסטית ומחבירת ההון למפלגה שתכה בעמיר פרץ.

אני ממשיך משם למזנון הח"כים, ויושב עם ארבעה יועצי שרים זוטרים מהליכוד. כולם בטוחים שעצמאות תיכנס בקרוב לתוך הליכוד. יותר מעניין אותם שהשר שלהם ישתדרג לטובת הכסאות שהתרוקנו, והם מתחילים לחלק את עור העכברוש ביניהם. מארנקו של אחד מהם היושב על השולחן מבצבצת כרטיסיית אוטובוס המראה על מעמדם הנוכחי.

בחוץ, נגה רפפורט, הדוברת החיננית של תנועת הליכוד מנסה לנסח ס-מ-ס לצלמים כדי שיבואו לתעד לטובת ההיסטוריה את לחיצת היד בין זאב אלקין, יו"ר הקואליציה, לאנשי הסיעה החדשה של ברק "עצמאות". בגלל המהירות שבה המפלגה החדשה הוקמה היא לא יודעת מי יו"ר המפלגה החדשה. "אני לא יודעת איך קוראים להם שם: יו"ר, או מנכ"ל". אומרים שזה שלום שמחון. כמה מעט יושר צריך כדי לכנות מפלגה שנועדה להיספג לתוך הליכוד בשם "עצמאות", ויש מישהו (מקדימה) שכבר קורא למפלגה החדשה "גן העצמאות". אחמד טיבי, בטוויטר, מציע שם קליט יותר "מפלגת אקירוב".

זמן צילומי לחיצת הידיים בין אנשי המפלגה החדשה לקואליציה מגיע. הצלמים ממהרים קדימה. אלקין ושמחון נעמדים להצטלם, ובצד יושבת עינת וילף, חיוורת. וילף היא בחורה מרשימה וגם חברה איתי בפייסבוק. בזמנו התעסקה בשיקום החינוך, ואחר כך נאבקה בטייקונים. מה לח"כית רעננה ומבטיחה ולאדם השנוא ביותר בפוליטיקה בישראל? ואולי אני כאן הבעייתי, שמסוגל להתאכזב ממישהו.

לאחר כמה שניות, העוזר של אלקין מגרש את הצלמים והם צועקים עליו שלא הספיקו לצלם ורבים אתו ואז זה עם זה בחוץ. באקורד כזה, בצווחות הללו, נולד הרך הזקן הזה לעולם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ