אלימות בין שוטרים לתושבי כפר בדווי בשל הריסת בתים

כעשרה עצורים בכפר אל-ערקיב

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

אלימות קשה פרצה אתמול בכפר הבדווי אל-ערקיב בנגב, לאחר שפקחי מינהל מקרקעי ישראל, מלווים בכוחות משטרה, באו בשעות אחר הצהריים להרוס בתים בכפר שנבנו על באופן לא חוקי, לטענות המינהל. לטענת תושבי הכפר, כעשרה תושבים ופעילי המאבק נגד ההריסה נעצרו על ידי המשטרה.

שלשום באו אנשי המינהל לכפר, מלווים בשוטרים, להרוס בתים לא חוקיים, אבל תושבי הכפר חזרו ובנו את הבתים לאחר הריסתם. אתמול חזרו אנשי המינהל והמשטרה, ותושבי הכפר רוכזו ליד בית העלמין הצמוד לבתים, כדי למנוע מהם התעמתות עם אנשי המינהל, שבאו מלווים בדחפורים. לאחר סיום ההריסה חזרו התושבים לכפר לבנות מחדש את הבתים, עם מספר פעילים של "פורום הדו קיום" וגופים אחרים.

לדברי פעילים ותושבים, מיד עם החזרה לכפר לבנות את הבתים, חזרו השוטרים, ועצרו באלימות קשה את חלק מהתושבים ומהפעילים. לדברי התושבים, השוטרים הפעילו אמצעים לפיזור הפגנות וכמה מהתושבים נפצעו. העצורים נלקחו לחקירה.

אביב דרעי, מתנועת "התחברות", שהיתה בכפר, סיפרה אתמול כי "כוחות המשטרה הכריחו את התושבים לצפות בחוסר אונים בהריסת בתיהם בידי דחפורים ומשאיות. אחרי שהמשטרה עזבה את המקום, פעילים סייעו לתושבים לבנות מחדש את הבתים, אבל השוטרים חזרו והתנפלו על הפעילים והתושבים והרביצו להם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ