סקר "הארץ": העבודה עם שלי יחימוביץ' תזכה ל-10 מנדטים

סקר חדש מעניק למפלגה חמישה מנדטים. יחימוביץ' תכפיל אותם לעשרה, מצנע יוסיף ארבעה, הרצוג שלושה וברוורמן אף לא אחד

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

ח"כ שלי יחימוביץ', הנמנית עם שמונת חברי סיעת העבודה שנותרו בה לאחר פרישת ברק ואנשיו, היא המועמדת שעשויה להביא לעבודה את מספר המנדטים הרב ביותר מבין ארבעת המועמדים האפשריים לראשות המפלגה. כך עולה מסקר "הארץ דיאלוג" שנערך שלשום.

הסקר, בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב, בדק כמה מנדטים תקבל העבודה אם יעמדו בראשה שני ח"כים שכבר הצהירו כי יתמודדו: השרים לשעבר יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן, ושניים נוספים שעל פי דבריהם שוקלים זאת: יחימוביץ' ויו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע.

כיום, העבודה נטולת המנהיג זוכה בסקר לחמישה מנדטים בלבד. יחימוביץ' כמנהיגתה, מכפילה את מספר המנדטים לעשרה. מצנע מוסיף ארבעה מנדטים, הרצוג שלושה וברוורמן אינו מוסיף אף לא מנדט אחד.

נתונים אלה מצביעים על כך שהפילוג במפלגת העבודה לא רק שלא המית אותה, אלא במידה רבה העניק לה חיים חדשים. העדפתה של יחימוביץ', ח"כית צעירה יחסית שבניגוד לחבריה מעולם לא כיהנה כשרה, ועוסקת בכנסת אך ורק בנושאים כלכליים חברתיים, מעידה על כך שבוחרי העבודה מעוניינים במפלגה בעלת אוריינטציה חברתית וסוציאל-דמוקרטית ברורה.

בפני יחימוביץ' עומדות כיום שתי אפשרויות: להתמודד לראשות העבודה או לפרוש ולהקים מפלגה חדשה סוציאל-דמוקרטית. עד לפרישתו של ברק, יחימוביץ' נטתה יותר לכיוון המפלגה החדשה, אולם הפילוג של תחילת השבוע עשוי לגרום לה להחליט להישאר ולרוץ לראשות העבודה.

הסקר המלא יפורסם מחר ב"השבוע"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ