שכנתו של יואב גלנט: הוא חושב שהוא מעל החוק

מרבית משכניו של גלנט במושב בחרו שלא לדבר עם התקשורת, למעט שכניו הצמודים שמנהלים נגדו מאבק משפטי ממושך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הדרך למושב עמיקם רצופה שדות של עצי שקד, שטחים מוריקים ואדמה רטובה. בניגוד מוחלט למהומת העולם הציבורית שהתרחשה אתמול סביב פרשת החלקות של גלנט במשרד מבקר המדינה, בוועדת טירקל ובמשרד הביטחון, ניכר היה כי התושבים העדיפו להסתגר איש איש בחלקת העולם שלו, ולא לדבר עם התקשורת. "עכשיו אנחנו צריכים לשתוק עד שתתקבל החלטה בעניין השכן שלנו", אמר בהתרסה אחד השכנים של גלנט. אלה שכן הסכימו לדבר דרשו לעשות זאת בעילום שם, חוץ ממלכה קראוס ואחיה, דדו, שכניו הצמודים של גלנט וממובילי המאבק המשפטי נגד האלוף.

קצת יותר מתשע שנים ששני האחים מנהלים מאבק משפטי ומנהלי יחד עם תושבים נוספים, מאבק שלווה בחששות מ"הקצין הבכיר והמחובר" למערכות המדינה. "היו עלינו לחצים חברתיים מאנשים שחשבו שמגיע לו כי הוא גיבור ישראל ושהמושב ירוויח מזה שהוא גר פה בגלל הקשרים שלו. נחשבנו לבוגדים וקראו לנו ?שוטי הכפר', אמרו לנו שאין לנו שום סיכוי מולו, שכך זה במדינה", סיפרה קראוס, "והיום אני מרגישה שזו מדינת פיקציה. בכל המערכות השונות, בוועדות, התייחסו אלינו כאוויר שקוף, הרגשנו שבכל מקום מחפים עליו".

עם ההתפתחויות האחרונות וסימני השאלה שהעלה מבקר המדינה סביב מינויו של גלנט לרמטכ"ל היו אמורים האחים קראוס לנשום לרווחה, להסתובב ביישוב כמנצחים, אבל הם לא רואים זאת כך. "זה יום עצוב למדינה. כבר שנים שאנחנו מתריעים, החומר היה במוסדות וברשויות כל השנים והם לא עשו עם זה כלום. פתאום עכשיו כולם מזועזעים".

יש גם תושבים במושב שמצדדים בגלנט. לדבריהם, התנהלותו של גלנט חוקית לחלוטין וסתם נטפלים אליו. "אם זה לא היה קצין בכיר בשם גלנט, זה לא היה מעניין איש. לכל אחד ואחד מאתנו יש חריגות כאלו ואחרות", אמר אחד התושבים שסירב להזדהות בשמו.

אך לדברי קראוס, "זה לא נכון. במכתבים הראשונים שלנו לרשויות נמנענו מלציין את השם גלנט וכתבנו ?שכן שלנו'. זה לא בגלל שהוא קצין בכיר או בגלל שהוא גלנט, זה פשוט בגלל שהוא חושב שהוא מעל החוק".

תושב אחר אמר כי "אנשים מנסים לשים לו רגליים, אבל הם לא יצליחו. גם מכתב גלנט נגמר בקול ענות חלושה. ב-14 בפברואר נרים כוסית לחיים ויהיה רמטכ"ל ממושב עמיקם".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ