חגיגות ט"ו בשבט: ראש הממשלה בנימין נתניהו נטע את העץ הראשון בפארק אריאל שרון

נתניהו אמר בטקס הנטיעות כי "כשהייתי ילד שרפתי שדות כדי לראות את הנחשים בורחים, היום אנו נאבקים על השטחים הפתוחים"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) בחגיגות ט"ו בשבט ונטע את העץ הראשון בפארק אריאל שרון בהר הפסולת חירייה. נתניהו הבטיח כי הפארק, ששטחו 8,000 דונם, יהיה אחד מהפארקים האקולוגים הגדולים בעולם.

לדברי נתניהו, פארק אריאל שרון "ייתן הרבה הקלה לתושבי תל אביב, יש בזה ברכה גדולה בט"ו שבט". הוא הכריז כי שני פארקים נוספים יוקמו, אחד בפארק הקישון בצפון, והשני בפארק נחל באר שבע. בטקס הנטיעות השתתפו גם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, וראשי ערים.

במהלך טקס הנטיעות נזכר ראש הממשלה בשטחים הפתוחים של ירושלים הישנה, וסיפר לילדי המקהלה: "כשהייתי ילד שרפתי שדות כדי לראות את הנחשים בורחים, היום אנחנו נאבקים על השטחים הפתוחים". נתניהו אמר כי "אנחנו לא צריכים להמציא את הגלגל מחדש, אלא רק לחזור למקורותינו. יש הרבה מעלות בעיר אבל יש גם הרבה מעלות בטבע".

במהלך הביקור הציגו אנשי המשרד להגנת הסביבה בפני נתניהו את התוכניות להפוך את המקום לפארק מיחזור. זאת על רקע חוק מיחזור האריזות שאותו אישרה אתמול הכנסת באופן סופי.

הטקס בהר חירייה, שיהיה חלק מפארק אריאל שרון, נועד לציין התחדשות סביבתית שנטיעת עצים היא רק חלק ממנה. עם השנים הפך ט"ו בשבט לאירוע עם הקשרים סביבתיים וחברתיים רחבים והוא הולך ונעשה מגוון וארוך יותר, והשנה יתפרסו האירועים על פני שלושה ימים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ