הארץ
שירות ""

הוויכוח סביב דבריה של ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מקדימה התנהל היום בתקשורת ומחוצה לה והביא לביקורת חריפה על חברת הכנסת, גם במפלגתה. אולם, גם שמאלוב לא נותרה חייבת והשיבה למקטרגים.

הבוקר פורסם ב"הארץ" כי ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' השתתפה בחודש שעבר בכנס העמותה השוביניסטית "הפמיליסטים" ברמת גן, שבו דנו המשתתפים במעמד המשפחה.

במהלך הדיון השמיעה שמאלוב-ברקוביץ - שנכנסה לכנסת במשבצת ששורינה לאשה - לא מעט דעות שערורייתיות בנושא. שמאלוב-ברקוביץ' אמרה כי "נהיה איזשהו בון טון להיות חד-הורית שהחליטה לעשות ילד מחוץ למשפחה, ואחר כך לבוא למדינה ולבקש הטבות על זה ועל זה וכולם מבסוטים". בין היתר כינתה חברת הכנסת את אורלי אינס, שהתלוננה נגד ניצב אורי בר לב על הטרדה מינית, כ"אשה בגיל 30 שזרקו אותה על הדשא וחיכתה מאה שנה עד שהוא עולה לתפקיד ופתאום מודיעה".

לאחר שיו"ר קדימה, ציפי לבני, הסתייגה נחרצות מדברי שמאלוב, גם ח"כ אורית זוארץ מתחה ביקורת חריפה על חברתה לסיעה. זוארץ שפרסמה בחשבונה בפייסבוק תגובה לדברים בשמה ובשם ח"כ שלמה מולה, כתבה כי הם "מגנים ומוקיעים את אמירותיה הפרימטיביות של ח"כ שמאלוב ומצרים שבחרה להשתמש בפופוליזם על גבן של נשים".

הודעתה של זוארץ זכתה לתגובות רבות, ובהן גם לתגובותיה של שמאלוב-ברקוביץ' עצמה. "אורית, תודה על הביקורת", כתבה שמאלוב. "אני עומדת מאחורי כל מילה שאמרתי, אני מותחת ביקורת על כך שהמדינה צריכה לממן את האמהות שהן חד-הוריות מתוך בחירה. יש כאלה, שלראייתם התא המשפחתי המקובל אינו נורמלי ומי שעושה זאת כאידיאולוגיה ולא מתוך בעיה, איני חושבת שהמדינה צריכה לממן אותה, אם אתם חושבים אחרת אני מכבדת זו, אך בין זה לבין פופוליזם המרחב רב".

שמאלוב התייחסה גם לנושא תלונתה של ד"ר אורלי אינס נגד ניצב אורי בר-לב. "תלונה על הטרדה מינית אינה יכולה להיות תלוית סטטוס ולהיות מוגשת רק כשבר-לב ביקש להתקדם", כתבה. "היא היתה צריכה להעשות זאת זמן רב קודם, כשזה קרה. ברצוני להבהיר לכולכם שעמדתי היא חד משמעית, כשאשה אומרת לא אז זה לא!".

שמאלוב הוסיפה כי "הגיע הזמן לנהל רב שיח בנושא, כמו גם בכל עניין האפליה נגד גברים, ולא רק כנגד נשים, והידברות בין המינים למען ילדי ישראל, בכנס שאכנס בחודש הבא בכנסת לבדוק זאת". שמאלוב הבטיחה "להכיל את הביקורת של כולם באהבה".

שמאלוב התייחסה גם למגיבים אחרים בדיון, הודתה להם והשיבה למבקריה. אך למי שכתב לה "פעם נאמר = סייג לחכמה שתיקה אוויל כי יחריש -חכם ייחשב", השיבה "תודה, בחזרה אליך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ