רה"מ נתניהו התקשר לנחם את נשיא המדינה שמעון פרס: סוניה ייצגה את טוב הלב

נתניהו ניחם את נשיא המדינה על מות רעייתו. שר הביטחון ברק אמר כי "סוניה היתה סמל לצניעות, אצילות ומסירות נפש"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקשר היום (חמישי) לנשיא המדינה שמעון פרס לנחם אותו על מות רעייתו סוניה. "בחייה הצנועים והשקטים ייצגה סוניה את טוב הלב והפכה לסמל ודוגמא לצניעות ואהבת אדם", אמר ראש הממשלה.

סוניה פרס (לבית גלמן), מתה היום בגיל 87 בביתה בתל אביב. היא הותירה אחריה שלושה ילדים: צביה (ציקי), חמי ויוני. לכל אורך השנים התרחקה פרס מאור הזרקורים, סירבה בעקביות להתראיין באמצעי התקשורת ושמרה בקנאיות על פרטיותה. פרס תובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בכפר הנוער בן שמן. לבקשת המשפחה לא תתקיים הלוויה ממלכתית. המשפחה תשב שבעה בדירתה של סוניה ברחוב אופנהיימר ברמת אביב. בשעות האחרונות מכונסים בבית נשיא המדינה שלושת ילדיו ושמונת נכדיו.

ד"ר רפי ולדן, חתנה של סוניה פרס, סיפר ל"קול ישראל" כי היא "היתה כולה אצילות ומסירות נפש". לדבריו, היא נמצאה הבוקר במיטתה ללא רוח חיים על ידי אחד מנכדיה שבא לבקר אותה. "בני המשפחה מאוד קרובים אליה, פגשנו אותה כמעט כל יום", סיפר ולדן.

סוניה פרס נהגה לאסוף את העיתונים מעמדת האבטחה מחוץ לביתה מדי בוקר, אך משלא הגיעה הבוקר המאבטחים החלו לחשוד כי משהו אינו כשורה. בסביבות 12 בצהרים הגיע נכדה אסף ולדן לבקר אותה. הוא מצא את סבתו מחוסרת הכרה בחדר השינה וקרא מיד למאבטחים. אלה ניסו לבצע פעולות החייאה והזעיקו את מגן דוד אדום. כמה דקות אחר כך קבע רופא את מותה.

גורמים בסביבת הנשיא פרס סיפרו כי הוא התכנס בשעות האחרונות בתוך עצמו. הוא עצוב וממעט לדבר. לדבריהם הוא תמיד אמר שסוניה היתה ותהיה אהבת חייו.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר היום כי "סוניה פרס היתה אישה ואדם מיוחד. סמל לצניעות, לפשטות ולאהבת אדם. היא הקפידה כל השנים להתרחק מאור הזרקורים ולשמור על חייה הפרטיים ופעלה ללא לאות למען נזקקים. כל מי שהכירה העריך והוקיר אותה. יהי זכרה ברוך".

השר ומנכ"ל מפלגת העבודה לשעבר עוזי ברעם, הגיע אחר הצהריים להביע תנחומים בבית משפחת פרס. הוא סיפר על ידידותו עם הנשיא פרס ועם רעייתו במשך השנים. "היא אשה אצילה במלוא מובן המילה שמעשי ההתנדבות שהיא עשתה בסתר יוודאו רק עכשיו", אמר. "היא היתה אשה אמיתית ומאוד ישירה. ידעת תמיד איפה היא עומדת ומה היא חושבת. היא היתה מאוד עצמאית וחייה היו מלאי תוכן".

ח"כ דליה איציק (קדימה) אמרה כי "סוניה פרס היתה דוגמא ומופת להתנהלות ציבורית ולמחוייבות חברתית. עניינה היה בעשייה ובעזרה לזולת ולא באור הזרקורים ממנו סלדה".

הזמר ניסים גרמה, חבר קרוב של המשפחה, הגיע לביתה של פרס ואמר כי סוניה פרס היתה "אשה צדקת שעשתה גמילות חסדים".

"היא כמו אמא שלי", הוסיף גרמה. "לא היתה ולא תהיה אשה כמו סוניה. היא עזרה לזולת ברמות שאף אחד במדינה לא יודע. ליבי כואב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ