בגין: אם הליכוד יחקה את ישראל ביתנו, הסיכוי שלנו לנצח בבחירות הבאות קלוש

"הליכוד תמיד ייראה כמי שמעתיק"

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

השר ללא תיק בני בגין (הליכוד) מזהיר מפני הצפוי למפלגתו אם תמשיך לתמוך ביוזמותיה הפרלמנטריות של השותפה הקואליציונית ישראל ביתנו ולהיגרר אחריה.

בישיבתה הסגורה של סיעת הליכוד בכנסת, ביום שני השבוע, נשא בגין נאום תוכחה נגד החלטת הליכוד לתמוך בהצעת ישראל ביתנו להקים ועדה שתחקור את מקורות המימון של ארגוני השמאל וזכויות האדם - הצעה שהתנגד לה בתוקף.. "נאמר לי שהיתה משמעת סיעתית, לכן לא הצבעתי נגד הקמת הוועדה. לא הלכתי וביררתי אם זה נכון", אמר בגין בהתייחסו למה שאירע במליאה בשעת ההצבעה, כאשר חבר מפלגתו השר מיכאל איתן התעקש על כך שלא הוחלטה משמעת סיעתית והצביע נגד.

"אני לא מבין מה יקרה אם מישהו יצביע נגד. בהצבעה על חנין זועבי אמרו לי שהתקשרו ליכודניקים וכעסו שלא הצבענו כולנו בעד שלילת זכויותיה. לכן עכשיו אני צריך לבוא ולהקשיב למשמעת סיעתית. אם זה המצב, אז המצב איננו טוב ואני עומד בדילמה", אמר בגין. "אם אצביע כפי שאני חושב, מסבירים לי שאני מפריע. מצד שני, כדי לא להזיק אני צריך לוותר על חובתי כפי שאני רואה אותה".

לדבריו של בגין, מפלגתו לא צריכה להחזיק בעמדותיה של ישראל ביתנו. "בכל מקרה במגרש הזה אין לליכוד סיכוי מול ישראל ביתנו כיוון שכלפי העמדות של ישראל ביתנו, הליכוד תמיד ייראה כמי שמעתיק ממנה".

"הנקודה היותר עמוקה היא שהמגרש אינו נכון. איל ארד (האסטרטג של קדימה, י"ו) התראיין אחרי הבחירות והודה שהוא וקדימה טעו כשעבדו על הגדלת המפלגה, ולא על הגדלת הגוש", אמר השר. "גם המאבק הבא יהיה על הגוש ואם לליכוד לא תהיה יכולת לפנות לשוליים יותר רחבים שלא מזדהים עם ישראל ביתנו, הסיכוי שלנו לזכות הוא קלוש".

בישיבתה של סיעת הליכוד בתחילת השבוע לא התקבלה כל החלטה אם להטיל שוב משמעת סיעתית לקראת המשך ההצבעות על הנושא במליאה, אולם הנושא צפוי לעלות שוב.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ