יועצו הקרוב של טוני בלייר: חשבנו שנתניהו הוא "בולשיטר"

"גם ברק אמר לנו שביבי הוא 'זבלן שכל מוחלט'", כותב אלסטייר קמפבל בקטעים חדשים מיומנו שפורסמו בממלכה

גרדיאן
ניקולאס, ואט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן
ניקולאס, ואט

במשרד החוץ הבריטי סברו כי ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, הוא "בולשיטר" (זבלן שכל). כך חשפו אתמול יומניו של יועצו הקרוב של ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר ובכיר במפלגת הלייבור - אלסטייר קמפבל. על פי היומנים, כמה מאנשי המשרד תיארו במלים אלו את נתניהו בעת שקיים בלייר את ביקורו הרשמי הראשון בישראל באפריל 1998.

תוכן היומנים האישיים, שפורסמו אתמול בממלכה בכרך ובו 746 עמודים, מתאר את עמדתם הלא-מחמיאה של אנשי משרד החוץ הבריטי על נתניהו בתקופת שלטונו של בלייר. "בסופו של דבר, הכל היה תלוי בנתניהו, plated bullshitter-armour. כפי שמכנים אותו במשרד החוץ", כתב קמפבל ביומניו.

את עמדתם של אנשי משרד החוץ חיזק אז דווקא אהוד ברק, שפרש באחרונה ממפלגת העבודה כדי לחזק את קואליציית נתניהו. "נפגשנו עם ברק, שהוא בסדר אבל ממש לא כל מה שמספרים עליו. הוא אמר שהוא פסימי משום שביבי הוא ?זבלן שכל מוחלט'", כתב קמפבל ביומנו ב-20 באפריל 1998.

והנה מה שקמפבל כתב ביומנו ב-19 באפריל 1998 במהלך ביקור בישראל, אחרי פגישה עם נתניהו עצמו: "שלושתנו נסענו יחד בחזרה. בלייר עשה סימן קטן באצבע שלו, כדי להביע את ההנחה שיש מכשירי ציתות במכונית - לכן ברברנו עד כמה הכל הלך יפה".

קמפבל היה יועץ התקשורת הבכיר של טוני בלייר בין השנים 1997-2003. הוא ידוע כמי שסייע בכתיבת מסמכים ששכנעו את הציבור בנחיצות המלחמה בעיראק ומכונה "ד"ר ספין" של מפלגת הלייבור.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ