אהרונוביץ: ישראל ביתנו תתקיים גם בלי ליברמן

בעוד כחודש צפוי היועמ"ש, יהודה וינשטיין, להחליט אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ (ישראל ביתנו), אמר בסוף השבוע שישראל ביתנו תוסיף להתקיים גם אם יוגש כתב אישום נגד יו"ר המפלגה, שר החוץ אביגדור ליברמן.

בשבוע שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, כי עד סוף חודש פברואר יוחלט אם להגיש כתב אישום נגד ליברמן. ליברמן כבר הודיע בכמה הזדמנויות בעבר כי אם יוגש נגדו כתב אישום, בכוונתו לפרוש מכל תפקידיו: שר חוץ, חבר כנסת ויושב ראש המפלגה. עם זאת ליברמן לא יעשה זאת מיד והוא מתכוון לנצל את זכותו לשימוע.

בכירים בישראל ביתנו אמרו אתמול כי עם כל הכבוד לאהרונוביץ, "אף אחד לא יודע באמת מה ליברמן יעשה חוץ מליברמן עצמו. הוא יכול להשאיר את המפלגה בממשלה ולשלוט בה מבחוץ, הוא יכול לפרוש בעילה כלשהי, ובכלל, כרגע אין הערכות לכך אחרי שכל כך הרבה פעמים הבטיחו כתב אישום, שלבסוף לא הוגש".

בשבועות האחרונים חיזק ליברמן את מעמדו בקואליציה ובקרב ציבור תומכיו, בעקבות המאבק המוצלח על חוק הגיור הצבאי ובעקבות פילוג העבודה וכיווצה של הקואליציה. נראה שליברמן מצוי בקמפיין בחירות, שכן בהוראתו מנהלת ישראל ביתנו מאבקים מתוקשרים בנושאים שעל סדר יומה של המפלגה, כמו המאבק על הקמת ועדת חקירה לארגוני השמאל.

בסוף בשבוע הבא יתכנסו השרים וחברי הכנסת של ישראל ביתנו לגיבושון השנתי במלון בים המלח, שם יציג בפניהם ליברמן את השגי המפלגה ואת יעדיה לשנה הקרובה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ