הסתיימה שביתת ועד עובדי משרד החוץ

סיום העיצומים התאפשר לאחר שהושג הסכם עם משרד האוצר והנהלת משרד החוץ על תנאי שכר חדשים, הכוללים תוספת של 3%-15%

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ועד עובדי משרד החוץ הודיע היום (שני) על סיום העיצומים עליהם הכריז לפני למעלה מחודש, וזאת לאחר שהושג הסכם עם משרד האוצר והנהלת משרד החוץ על תנאי שכר חדשים.

ההסכם הושג אחרי ששר החוץ אביגדור ליברמן וממלא מקום המנכ"ל רפאל ברק נסוגו מהדרישה כי בתמורה להעלאת השכר יסכימו העובדים לקיומם של מרכזי הערכה ומבחנים לעובדים שרוצים להשתלב בתפקיד ניהולי.

לפני כמה ימים, פוצצו העובדים את המשא ומתן על רקע דרישה זו, אך לבסוף הושגה פשרה ולפיה הנהלת משרד החוץ והעובדים יחתמו על מכתב משותף ובו יתחייבו לקיים בארבעת החודשים הקרובים מגעים על אופי המבחנים והקורסים אותם יהיו חייבים לעבור המועמדים לתפקידי ניהול.

מחאת עובדי משרד החוץ במהלך כנס השגרירים. תצלום: משרד החוץ

במסגרת ההסכם, יקבלו אחת לשנה עובדים מצטיינים במשרד החוץ מענק מצוינות בגובה 3%. בנוסף, תוענק תוספת שכר של 4.5% מעבר לתוספת השכר שתינתן לעובדי המגזר הציבורי כולו.

כמו כן, יקבל כל עובד תוספת שכר נוספת בגין שליחויות לחו"ל בעבר שתגיע לגובה של עד 6.5% ובגין שליחויות עתידיות שעשויה להגיע עד 15%, בהתאם למדינה עליה מדובר וקשיי השירות בה.

לאחר ההודעה על סיום השביתה יופסקו כל העיצומים, ובראש ובראשונה יחודש שיתוף הפעולה עם משרדי הממשלה השונים בארגון ביקורה של קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שצפוי להתקיים בשבוע הבא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ