אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, זיכה את החיילים שהרגו בבקעה

על פי התחקירים שהתקבלו על ידי האלוף, בשני המקרים שבהם נהרגו שני פלסטינים במחסום בקעות, החיילים פעלו כנדרש

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

מפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, קיבל השבוע את תוצאות התחקירים המבצעיים בשני מקרים של הריגת אזרחים פלסטינים במחסום בקעות בצפון בקעת הירדן בתחילת החודש. התחקירים קבעו שהחיילים פעלו כנדרש. באחד המקרים, החזיק אזרח בבקבוק, ובשני זרק מחבל מטען צינור.

במקרה הראשון, ירו והרגו חיילי חטיבת כפיר את מוסטפה דרגמה ב-2 בינואר. התחקיר המבצעי שבוצע בפיקוד מרכז העלה שדרגמה נהג להגיע לעיתים קרובות ובאותו יום רץ לכיוון החיילים במסלול שאסור לכניסת אזרחים תוך כדי שהוא צועק בערבית ומנופף בבקבוק. החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד במהלכו ירו לרגלו של דרג'מה שהמשיך להתקדם לעברם ומפקד המחסום המשיך וירה בו על מנת להרוג.

האלוף מזרחי קיבל את הממצאים על פיהם החיילים פעלו מתוך חשש לחייהם ושביצעו את כל שלבי נוהל המעצר כנדרש. הוא גם הסתמך על העובדה שאותם חיילים היו במקרים נוספים באותו מחסום בהם ניסו לחטוף נשקים מחיילים ולא פתחו בירי.

במקרה השני, ב-8 בינואר, ירו והרגו חיילים מגדוד הנדסה קרבית את חלדון סמודי שרץ לעברם תוך קריאת "אללה אכבר" וניסה לזרוק עליהם מטען צינור. גם במקרה זה, ביצעו נוהל מעצר חשוד וכשהבחינו במה שנראה להם כרימון בידו של סמודי, ירו בו על מנת להרוג. לאחר מכן נמצא על גופו מטען מאולתר נוסף וסכין. גם במקרה זה קבע האלוף שהחיילים פעלו באופן ראוי כדי למנוע פיגוע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ