מקורבי רה"מ: המסמכים מוכיחים - הבקשה להקפיא את הבנייה מגוחכת

על פי המסמכים שנחשפו באל-ג'זירה, הסכימו הפלסטינים לשורה של ויתורים כולל במזרח ירושלים. וושינגטון: לא ערבים לאותנטיות של המסמכים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסו הערב (שני) לראשונה למסמכים הפלסטינים שהודלפו לרשת אל-ג'זירה ואמרו כי "המסמכים מראים שהדרישה הפלסטינית בשנה וחצי האחרונות להקפיא את הבנייה בשכונות היהודיות במזרח ירושלים מגוחכת, כיוון שברור שהם כבר ויתרו על כל השכונות הללו במשא ומתן בתקופת אולמרט".

מקורבי נתניהו התייחסו לפרסומים ברשת אל-ג'זירה ובעיתון הגרדיאן הבריטי, לפיהם במהלך המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית שאותו ניהלו אהוד אולמרט וציפי לבני ב-2008, הסכימו הפלסטינים לשורה של ויתורים, כולל במזרח ירושלים.

ובעוד נמשכת הביקורת ההדדית בין שני הצדדים, בוושינגטון ניסו להבהיר היום כי הם מעוניינים לחדש את השיחות. בכיר במשרד החוץ האמריקאי מסר בתגובה לשאלת "הארץ" כי "לא מדובר במסמכים אמריקאיים, לכן איננו יכולים לערוב לאותנטיות שלהם. שום דבר ממה שדווח לא משנה את הבנתנו לגבי מה שנמצא על הכף ומה צריך לעשות. הסכם המסגרת שפותר את סוגיות הלבה אפשרי והכרחי. אנו מחויבים עדיין לפתרון שתי המדינות ונמשיך לעבוד עם הצדדים במטרה לצמצם את הפערים הקיימים ולעבוד לקראת הסכם המסגרת. בשבוע הבא יתקיים מפגש חשוב עם הקוורטט, ובימים הקרובים נכפיל את המאמצים שלנו".

השדולה היהודית והיונית ג'יי סטריט קראה לנשיא ברק אובמה להמריץ את המאמצים לקידום ההסכם בעקבות חשיפת המסמכים. "כמה עוד סימנים דרושים כדי שהבית הלבן יכיר בצורך ביוזמה רצינית של הנשיא האמריקאי לפני שזה יהיה מאוחר מדי?".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ