יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, הזמין את יו"ר קדימה, ציפי לבני, להתארח בסיעה

החשיפה של רשת אל-ג'זירה, לפיה לבני הציעה ב-2008 חילופי שטחים, הפכה למטעמים בישראל ביתנו: "נשמח לשמוע ממנה פרטים"

הארץ
מזל מועלם
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
מזל מועלם
שירות ""

בישראל ביתנו חגגו הבוקר (שלישי) על הפרסום אתמול ברשת אל-ג'זירה, לפיו שרת החוץ לשעבר ציפי לבני העלתה במהלך המשא ומתן ב-2008 רעיון לחלופי שטחים. יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, אף שלח עקיצה ללבני והזמינה להתארח בישיבת ישראל ביתנו בשבוע הבא על מנת שתציג בפני חברי הסיעה את ההצעות שהעלתה בפני הפלסטינים.

אתמול פורסם באל-ג'זירה ובגרדיאן כי לבני הציעה לבחון העברה של שלושה יישובים ערביים בישראל שנחצים על ידי קווי 67' ותושביהם הם אזרחים ישראלים לשטחי המדינה הפלסטינית. היישובים אותם נתנה לבני כדוגמה היו ברטעה, באקה אל-גרבייה ובית צפאפא.

לדברי ח"כ אילטוב, הצעתה של לבני עולה בקנה אחד עם תוכניותיה של מפלגתו, "ועל כן, נשמח לשמוע מלבני פרטים מלאים בנושא".

"ישראל ביתנו מתעסקת בכותרות ולא במהות"

לשכתה של לבני דחתה את הצעתו של ח"כ אילטוב, וכינתה אותה "מגוחכת". לדברי קדימה, "איננו מתיחסים לפרסומי אל ג'זירה, וככל שעובר הזמן מוטל עוד ועוד ספק בהימנותם. ישראל ביתנו, ולא בפעם הראשונה, מתעסקת בכותרות ולא במהות. לו היו קוראים את הפרטים, היו רואים כי אין שום קשר בין הדברים שכתובים במסמכי אל ג'זירה עצמם לבין תוכניתו הבעייתית מאוד של ליברמן. גם לפי המסמך עצמו, שאיננו מאשרים את אמינותו, דובר על בעיה נקודתית של יישובים שהגבול חוצה אותם במטרה לספק פיתרון הומניטרי למשפחות חצויות כרעיון בודד שלא קודם".

בלשכת לבני הוסיפו כי "אם ישראל ביתנו רוצים להתלות בדבריה של לבני - שיתלו בקביעתה החד משמעית שיש פרטנר שניתן להגיע להסדר קבע שמסיים את הסכסוך, תוך שמירת האינטרסים הלאומיים והבטחוניים של ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ