מסקנות המבקר על גלנט יועברו ליועמ"ש ביומיים הבאים

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס הראל
עמוס הראל

מסקנות מבקר המדינה בפרשת הקרקעות של הרמטכ"ל המיועד, האלוף יואב גלנט, במושב עמיקם, טרם הועברו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. במשרד המבקר אמרו אמש ל"הארץ" כי המבקר, מיכה לינדנשטראוס, ואנשיו עושים מאמץ גדול להשלים את גיבוש הממצאים וכי הכוונה היא לנסות ולהעבירם ליועץ היום או מחר.

בסביבת גלנט התרשמו כי בשימוע שקיים המבקר לאלוף, ביום ראשון השבוע, הצליח גלנט להפריך את הטענה כי שיקר לרשויות המדינה בפרשה. עם זאת, גורמים משפטיים שונים ציינו בימים האחרונים כי נותרו עדיין פערים ממשיים בגרסת גלנט, והעריכו כי המבקר עשוי להתייחס במלים חריפות להתנהגותו של הרמטכ"ל המיועד בפרשה.

בהיעדר אמירה נחרצת של לינדנשטראוס בשאלת כשירותו של גלנט לכהן כרמטכ"ל בעקבות הפרשה (וכרגע קיים ספק אם תהיה אמירה כזו), תעבור ההכרעה לידיו של היועץ וינשטיין. היועץ הוא שיצטרך להחליט אם לאשר את המינוי, לעכבו עד לבירור מעמיק יותר של הסוגיה - למשל, גם באמצעות כינוס מחודש של הוועדה לאישור מינויים בכירים - או לבטלו כליל.

לוח הזמנים שבתוכו ייאלץ וינשטיין, הטרוד גם בהכרעה אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, לתמרן - צפוף במיוחד. עד 1 בפברואר עליו להשיב לעתירה שהגישה התנועה הירוקה לבג"ץ נגד מינוי גלנט.

ביום שני ה-14 בפברואר אמור גלנט להחליף את הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף גבי אשכנזי. אשכנזי יצא אתמול לבריסל, להשתתף בכנס הרמטכ"לים של נאט"ו. זו תהיה גם הפרידה שלו מעמיתיו, הרמטכ"לים של הצבאות במערב.

בצמרת המטה הכללי קיים מתח גדול סביב אישור המינוי של גלנט. קצינים בכירים אמרו אתמול ל"הארץ" כי "השאלה מי יהיה הרמטכ"ל ומתי היא הדבר העיקרי שמעסיק את המטכ"ל. כולם מחכים ללינדנשטראוס ולווינשטיין. קשה מאוד כרגע לדבר על משהו אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ