שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פלסטינים מדווחים כי נער בן 17 נפצע הבוקר (שישי) אנושות מירי של מתנחלים בכפר חירבת ספא מצפון לחברון. אדם נוסף נפצע קלות מהירי. המשטרה עיכבה לחקירה 14 צעירים, שנמנו עם קבוצת המטיילים שהיתה מעורבת בעימות, אולם לפי שעה לא ידועה זהות היורה.

לטענת הפלסטינים, עשרות מתנחלים מבת עין הגיעו בשעות הבוקר לכפר ופרץ עימות בינם לבין התושבים. בזמן העימות, פתח אחד המתנחלים בירי, ממנו נפצע הנער באורח אנוש והאחר באורח קל. השניים פונו לבית החולים אל-אהלי בחברון, שם נקבע כי הנער מת מוות קליני.

המתנחלים טוענים שקבוצת "מטיילי דוד ואחיקם" המנציחה את זכרם של שני נערים מקרית ארבע שנרצחו בפיגוע, טיילה באזור והותקפה על ידי הפלסטינים. בקבוצה היו כמאה בני אדם והם התפזרו לאחר התקרית האלימה. כוחות המשטרה והצבא הגיעו למקום התקרית למעלה מחצי שעה לאחר שהחלה, וכעת בודקים כוחות הביטחון מה אירע בכפר.

הצעירים שעוכבו לחקירה נתפסו לאחר מכן על ידי הצבא, באזור הכפר. המשטרה תנסה לזהות את היורה, ובמסגרת החקירה ייבדק גם מדוע המתנחלים לא דיווחו לכוחות הביטחון על התקיפה ועל הירי מיד לאחר האירוע. גורם במשטרה אמר שהמעוכבים הם "ילדים טובים" וכי נבחנת כעת מעורבותם בתקרית.

ראש מועצת קרית ארבע, מלאכי לוינגר, אמר כי "קבוצת דוד ואחיקם קמה בעקבות הרצחם של שני נערים-מטיילים מקרית ארבע, כדי להגן על זכותם של יהודים לטייל בארצם. אנו קוראים לצה"ל ולמשטרה להיות שותפים להגנה על זכות זו ולחפש את האשמים בקרב הפורעים שהתקיפו את המטיילים ולא בקרב המטיילים שהותקפו ופעלו מתוך הגנה עצמית".

אתמול נורה למוות צעיר פלסטיני, ושמו מאהר קאדוס, בכפר ערק בורין - ככל הנראה בידי ישראלי שהותקף על ידי הצעיר באבנים. מצילומי האבטחה של הצבא ומעדויות של פלסטינים שהגיעו לימ"ר ש"י עולה כי הצעיר מהכפר נורה למוות בידי אדם בעל חזות ישראלית שהותקף וחש מאוים.

בעקבות דיווח פלסטינים כי מתנחלים הרגו צעיר מהכפר שרעה את צאנו באזור, חיפשה המשטרה קצה חוט שיוביל אל היורה. מצלמות האבטחה של מוצב רכס סלע הממוקם סמוך לאזור התקרית חשפו כי אדם בעל חזות ישראלית שטייל באזור הותקף על ידי ארבע פלסטינים עם אבנים. המטייל ירה באוויר, אך הירי לא הרתיע את התוקפים. והוא שב וירה לעברם. אחד מהתוקפים נפגע מקליע שחדר מכתפו השמאלית, דרך החזה, לעבר כתפו הימנית. הקליע הוצא מהגופה ויועבר למשטרה לשם בדיקה בליסטית.

במקביל, חקרה המשטרה את שלושת עדי הראייה שהיו במקום. בתחילה הם סיפרו כי קבוצה של מתנחלים חמושה באקדחים תקפה אותם. לאחר זמן מה נשברו בחקירתם וסיפרו את מה שאירע. כעת המשטרה מחפשת אחר היורה שזהותו אינה ידועה.

תצפיתני הצבא לא זיהו בזמן אמת את הקטטה ואת הירי, אף שזהו חלק מתפקידם במוצב הצופה על יצהר והר ברכה, כמו גם מניעת אירועי "תג מחיר". סביר להניח, כי במסגרת חקירת המשטרה תיבדק גם הסוגייה הזו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ