משלחת חמאס תצא לדמשק לדון בהצעות המתווך בעסקת שליט

חמישה מבכירי הארגון ייפגשו עם הנהגת החמאס בדמשק. גורם מצרי ל"הארץ": אין התפתחות דרמטית, מדובר בשינויים קלים בהצעות שכבר נידונו

אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף

משלחת של בכירי החמאס תצא ביום ראשון מעזה לדמשק דרך מעבר רפיח כדי לדון עם צמרת הארגון בחו"ל בכמה נושאים ובין היתר בנושא ההצעות האחרונות שהעלה המתווך הגרמני בנוגע לעסקה שתביא לשחרורו של גלעד שליט, כך דיווח היום (שישי) העיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון.

לדברי גורמים פלסטינים בכירים, צמרת החמאס תדון בהצעותיו של המתווך הגרמני גרהארד קונראד, וברעיונות חדשים לקידום העסקה. הגורמים הוסיפו כי קונראד יבקר בעזה לאחר שובם של ראשי החמאס מדמשק, כדי לקבל את תשובת הארגון להצעותיו.

מחמוד א-זהאר. מדובר בשינויים קלים של הצעות שכבר נידונו בעבר. תצלום: אי-פי

המשלחת שתצא לסוריה כוללת חמישה בכירים בחמאס ובהם מחמוד א-זהאר וחליל אל-חיה. זו הפעם הראשונה שמצרים מתירה למשלחת רשמית של החמאס לצאת דרך מעבר רפיח זה יותר משנה, מאז סירב החמאס לחתום על הצעת מצרים לפיוס עם הפתח.

מקור מצרי אמר ל"הארץ" כי אין התקדמות דרמטית במגעים לשחרור גלעד שליט אולם ישנן הצעות שונות המצריכות קבלת החלטות של ההנהגות בשני הצדדים. לדבריו אין מדובר בהצעות חדשות לגמרי, אלא בשינויים קלים של הצעות שכבר נידונו בעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ