ממצאי מבקר המדינה: גלנט ביקש לחכור את השטח הציבורי, ואז פלש אליו

מדו"ח הבדיקה עולה כי הרשויות סירבו לאפשר לאלוף לחכור את השטח. כמו כן, התרשם המבקר כי הפלישה עלתה כבר בשלב תכנון הבית

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

פרטים נוספים מבדיקת מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס בפרשת הקרקעות של האלוף יואב גלנט נחשפו היום (שישי), ועולה מהם כי משרד מבקר המדינה התרשם כי עוד בשלבי תכנון ביתו התכוון האלוף גלנט לפלוש לשטח הציבורי הסמוך לחלקה שברשותו.

פרט נוסף שמגלה דו"ח המבקר, שחלקים ממנו פורסמו אתמול, הוא כי גלנט ביקש לחכור חלק מהשטח אליו פלש בסופו של דבר אולם סורב על ידי הרשיויות. למרות הסירוב, הרמטכ"ל המיועד פלש לשטח.

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יפתח בתחילת השבוע הבא בהתייעצויות עם בכירי הפרקליטות על מנת לגבש עמדה שתוגש לבג"ץ, בדיון שיתקיים בעתירה שהוגשה נגד המינוי על ידי התנועה הירוקה ופעילי הסביבה, ביום שלישי בשבוע הבא.

האלוף גלנט ביציאתו מהשימוע שערך לו מבקר המדינה. תצלום: אוליביה פיטוסי

לפי ההערכות, וינשטיין צפוי להודיע בימים הקרובים כי על ועדת טירקל למינוי בכירים לשוב ולשקול את מינויו של גלנט לרמטכ"ל, לאור הממצאים החדשים שנחשפו וזאת לאחר אישור מההממשלה על החזרת המנוי לוועדה, כשהפעם לפניה מלוא הנתונים.

יצוין כי עיקר הקושי בממצאי המבקר, מבחינתו של האלוף גלנט, נוגע בשני מקרים בהם לכאורה הוא לא אמר אמת: פעם אחת בתצהיר כוזב שהגיש לבית משפט ובפעם השנייה במכתב שכתב למינהל מקרקעי ישראל. בהקשר זה יש לציין כי התנהלותו של גלנט בפרשת הקרקעות היתה ידועה ברובה לפני בדיקת מבקר המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ