ויצמן שירי מקורבו של ברק התפטר ממוסדות העבודה

שירי כיהן בעבר כמנכ"ל המפלגה. הוא מראשוני אנשי ברק שעוזב לאחר הפילוג לסיעת עצמאות

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

אחרי פרישתו של אהוד ברק ממפלגת העבודה בשבוע שעבר, נאלצים גם אנשיו הבכירים במוסדות המפלגה ללכת הביתה בטענה לניגוד אינטרסים. אתמול הודיע מקורבו ונאמנו של ברק, ח"כ לשעבר ויצמן שירי, במכתב ליו"ר הזמני של מפלגת העבודה, השר לשעבר מיכה חריש, כי הוא פורש מתפקידו כמנכ"ל מפלגת העבודה וכיו"ר חברת ארלוזורוב ובהמשך, בכוונתו לפרוש מתפקידו כמנכ"ל בית ברל. הסיבה, לטענתו, השמצות והכפשות שהופנו נגדו מאז שברק פילג את העבודה.

ההכפשות שאליהן מתכוון שירי מקורן בפרסומים המעמידים אותו באור מביך. מתברר ששירי, שהכריז עם כניסתו לתפקידים הבכירים כמנכ"ל מפלגת העבודה, בבית ברל וחברת ארלוזורוב כי בכוונתו לעבוד בהתנדבות כיוון שהתגייס לחלץ את מפלגת העבודה מהגירעון התקציבי, דווקא קיבל משכורות בעבור כל התפקידים הללו, גם בו-זמנית.

כך, עם כניסתו לתפקיד מנכ"ל המפלגה לאחר הדחתו של ח"כ איתן כבל מתפקיד המזכ"ל, תוגמל שירי במשכורת של 16 אלף שקלים בחודש ובנוסף, זכה להחזר הוצאות של 6,000 שקלים בחודש. כחודש לפני שעזב את תפקיד המנכ"ל, מונה לתפקיד מנכ"ל קרן בית ברל ועלות שכרו היתה 16 אלף שקלים נוספים. במקביל מונה לתפקיד יו"ר ומנכ"ל חברת ארלוזורוב ושם תוגמל ב-8,000 שקלים נוספים בחודש. לאחר פרישת ברק נחשפו תנאי העסקתו הנדיבים של שירי ובעקבות כך החליטה ההנהגה הזמנית של מפלגת העבודה למנוע זאת. בנוסף נהנה שירי מרכב צמוד.

אתמול נשמע שירי זועם. לטענתו, קיבל שכר כיוון שהחוק אוסר עליו לעבוד בהתנדבות, וכי "השכר שלי היה יותר נמוך משל המזכירה. אני חילצתי את המפלגה מהגירעון. אם יש למישהו טענות נגדי שיפנה למשטרה. אנשים מדברים בעילום שם במקום לדבר בצורה גלויה. אני עוזב בגלל האווירה. עכשיו יהיה להם כל הזמן שבעולם להתעסק ברכילות זולה".

בכיר נוסף שאולץ אתמול ללכת הביתה הוא היועץ המשפטי של קרן בית ברל, עו"ד ארי הלל, בנו של יו"ר הכנסת לשעבר שלמה הלל. הוא נאלץ אתמול להתפטר לאחר שנחשף כי הוא נותן ייעוץ משפטי לאהוד ברק בהקמת סיעת עצמאות. הלל מכהן גם כסגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית מטעם העבודה.

לטענת הלל, אין בכל ניגוד אינטרסים, אולם, בעקבות המצב שנוצר והאווירה הטעונה העדיף להתפטר.

לדבריו "אף אחד לא תכנן את הפילוג, אין ניגוד אינטרסים בתפקידים, אבל אני לא מתכוון להישאר במקום שלא יהיה לי נעים לעבוד בו ולכן פניתי ליו"ר דירקטוריון בית ברל, עו"ד חיים כהן וביקשתי להשתחרר". אותו חיים כהן, מינוי נוסף של ברק, הוא ככל הנראה הבא בתור ללכת הביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ