בעקבות הודעת היועץ: בג"ץ יתבקש להוציא צו ביניים נגד מינוי יואב גלנט

בתנועה הירוקה, שעתרה נגד מינוי האלוף גלנט, אמרו שלנוכח דבריו של וינשטיין יש למנוע את המינוי עד להודעה חדשה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

הודעת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדבר הקשיים המשפטיים והערכיים במינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל, הפיחה רוח במפרשיה של התנועה הירוקה שעתרה נגד המינוי כבר בספטמבר אשתקד. נציגי התנועה, עורכי הדין זיו גלסברג ונדב אפלבאום אמרו כי בכוונתם לפנות הלילה או מחר לבג"ץ בבקשה שיוציא צו ביניים, שיאסור על המינוי עד להודעה חדשה.

בקשה דומה שהוגשה על ידי עורכי הדין בחודש שעבר נדחתה, אולם לדעת פרקליטי העותרים, כעת סיכוייה להתקבל גבוהים הרבה יותר. גלסברג ואפלבאום מסמתכים בדבריהם על דבריו של וינשטיין לפים קיימים "קשיים משפטיים משמעותיים באשר לסבירות ההחלטה למינוי גלנט לרמטכ"ל" וכי הוא ממתין לעמדת ראש הממשלה ושר הביטחון בטרם "יוחלט על הצעדים הבאים שיינקטו". לדברי השניים, אין בהחלטה על מינוי רמטכ"ל מעמד כלשהו לראש הממשלה ולשר הביטחון משום שהסמכות נמצאת בידי הממשלה כולה, והיא גם אחת המשיבות לעתירה (לצד היועץ, ועדת טירקל וגלנט).

(ביתו של גלנט במושב עמיקם. תצלום: טל כהן)

"תשובת היועץ המשפטי לממשלה תמוהה ואף פגומה. היועץ המשפטי לממשלה הודה, כי יש בעיה ערכית בהותרת המינוי על כנו. לטעמנו, לאחר הודעה כזו אין מנוס מלהורות על ביטול המינוי באופן ברור. העובדה שהחלטת היועץ המשפטי סותרת את המלצת ועדת טירקל, מוכיחה כי הוועדה לא ביצעה את תפקידה כראוי ולפיכך החלטת הממשלה פסולה ודינה להתבטל", מסרו נציגי התנועה הירוקה.

גלסברג ואפלבאום טוענים כי בהודעתו לבג"ץ, וינשטיין לא ענה כלל על השאלות שהפנו לו השופטים בדבר התנהגותו של גלנט בפרשת הקרקעות ובדבר נתונים מטעים שהפרקליטות מסרה לבג"ץ בעת שמקצת הסוגיות נידונו בבית המשפט לפני כשנתיים. ההחלטה הקודמת של בג"ץ, שהעניקה ליועץ המשפטי ארכה עד היום למסירת עמדתו, קבעה כי העותרים יוכלו להגיב עליה עד ל-6 בחודש. וינשטיין, בהודעתו לבג"ץ הערב, מבקש למסור הודעה נוספת עד ל-8 בחודש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ