ועדת החוץ והביטחון לנתניהו: המשך את כהונתו של אשכנזי עד למינוי רמטכ"ל קבוע

שאול מופז אמר בתחילת הישיבה כי הוא "מתנגד למסע הרדיפה האישי שמתנהל נגד האלוף גלנט"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בצעד חריג, פנו היום (רביעי) חברית ועדת חוץ וביטחון לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי הממשלה בבקשה לבטל את ההחלטה למנות את האלוף יאיר נווה כרמטכ"ל זמני. תחת זאת, דרשו חברי הוועדה להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי עד למינויו של רמטכ"ל קבוע.

ברק ואשכנזי. תצלום: תומר אפלבאום

יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז (קדימה), אמר בתחילת הישיבה כי הוא "מתנגד למסע הרדיפה האישי שמתנהל נגד האלוף גלנט ומצר על נורמות המאבק שהפכו לחלק מהנוף העכור במטה הכללי היום".

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר כי "יש כאן נזק אמיתי לביטחון ישראל ונזק לצה"ל. צריך לראות שגם בפעם הבאה לא ניפול באותם בורות. את המינוי של גלנט הוועדה לא יכולה להשיב אבל אנחנו צריכים להאריך את כהונת אשכנזי".

ח"כ איתן כבל (עבודה) הוסיף כי "שר הביטחון מתנהל בבריונות. יש כאן שאלה ביטחונית ולא שאלה פוליטית. אני לא ישן טוב וגם אחרים צריכים להרגיש. אף אחד לא מאזן היום את ההחלטות של שר הביטחון וראש הממשלה".

ח"כ אבי דיכטר (קדימה) ציין כי "הוא מופתע ומודאג מאופן קבלת ההחלטות. הסחרור החל עוד מהעיסוק על זמן הקדנציה של רמטכ"ל. מסביבנו נפלו שתי ממשלות וישראל צפויה להיות השלישית".

ח"כ בנימין בן אליעזר (העבודה) אמר כי אינו מופתע מההחלטה של ברק אלא מההחלטה של ראש הממשלה לתמוך ברק. "האלוף גלנט עשה שירות אדיר לישראל והוא נחשב לאדם מבריק. צר לי שבגלל טמטום של המערכת הוא נדרש לשלם מחיר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ