הרב עובדיה יוסף לבנימין נתניהו: "לא יהיה לך כמו מובארק"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

על רקע סדרת המשברים הלאומיים והאזוריים, ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה אמש לסדרה של סטירות חיבה על לחיו ולברכה מיוחדת מפי מנהיגה הרוחני של ש"ס. "לא יהיה לך כמו מובארק", אמר לו הרב.

נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס פינו אמש מזמנם ובאו לביתו של הרב עובדיה יוסף בשכונת הר נוף בירושלים, כדי לחגוג במשותף את שמחת הבר מצווה של יאיר ציון ישי, בנו של יו"ר ש"ס אלי ישי. הבכירים - יחד עם הרב הראשי שלמה עמאר וכל צמרת ש"ס - נפגשו בבית הרב לחגיגה צנועה, קודם שמשפחת ישי יצאה לחגוג באולם באזור אחר של העיר, אירוע שגם בו השתתפו רבים מחברי הממשלה.

זה היה ביקורו הראשון של נתניהו בבית הרב עובדיה מאז נבחר לראשות הממשלה בקדנציה הנוכחית. הרב פנה לנתניהו מול המצלמות: "אתה יודע כמה אני אוהב אותך?" שאל את ראש הממשלה, שהגיב בחיוך רחב. "אני מתפלל בשבילך לטובה". ישי ציין כי בנו יאיר נולד בקדנציה הראשונה של נתניהו בראשות הממשלה, ונתניהו נזכר כיצד ערסל את התינוק בידיו בשמחת ברית המילה לפני 13 שנה. "יאיר-ציון, יאיר נרו יאיר", אמר נתניהו, אב לבן בעל שם זהה, "שם טוב, יאיר. יש לו שם טוב, בית טוב, משפחה טובה".

הטפיחות של הרב עובדיה הגיעו גם ללחיו השמאלית של הנשיא פרס, שאליו פנה הרב במלים "הנשיא היקר אהובנו, אוהב התורה ולומדיה, כל חג מבקר את הרבנים. איפה, שום נשיא לא היה ככה. נשיא מיוחד במינו".

ההתכנסות בבית הרב עובדיה נקבעה ברגע האחרון, לדברי השר ישי משום שלא רצה להטריח את רבו לצאת מהבית בקור הירושלמי. בעקבות זאת הוא החליט לעשות "מיני בר מצווה" כדבריו בבית הרב, שקיבל את אורחיו במצב רוח עליז. הרב, הנשיא, ראש הממשלה והשר השיקו יחד כוסיות יין.

שרי ש"ס שהשתתפו בהתכנסות בבית הרב המשיכו משם לאולם "נוף ירושלים", שאליו זרמו גם רבים מהשרים, ובהם יובל שטייניץ, גדעון סער, אביגדור ליברמן, משה יעלון, סילבן שלום וישראל כץ, וכן ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. חוץ מרבנים ובכירים אחרים, אורח שזכה להכרזה מיוחדת בידי הכרוז ולהתרגשות רבתי בקהל, היה השר לשעבר שלמה בניזרי, ששוחרר במיוחד מכלא מעשיהו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ