על רקע המהומות במצרים, משטרת ירושלים הגבילה הכניסה להר הבית מחשש למהומות

בעקבות האירועים האלימים במצרים התירה משטרת ירושלים את הכניסה למתחם הר הבית רק לבני חמישים ומעלה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

משטרת ירושלים הודיעה הבוקר (שישי) על הגברת היערכותה במתחם הר הבית מחשש לפרוץ מהומות בתום תפילות יום השישי, על רקע האירועים האלימים במצרים. המשטרה הודיעה כי הכניסה להר תותר רק לגברים בני 50 ומעלה המחזיקים בתעודות זהות כחולות בלבד וכן לנשים בכל הגילאים.

מתפללים בהר הבית. תצלום: תומר נויברג

ובתוך כך, ברחבי מצרים צפויות להיערך היום הפגנות המוניות נגד הנשיא חוסני מובארק, בכותרת "גומעת א-רחלה" - יום שישי של העזיבה, כאשר הכוונה של המפגינים היא להביא לעזיבתו של הנשיא המצרי כבר היום. מנגד, נראה כי מובארק נחוש בדעתו שלא לעזוב את משרתו לפני הבחירות לנשיאות הצפויות בחודש ספטמבר. כעת נראה כי תהלוכות של תנועת המחאה "שישה באפריל" יחד עם המשתתפים האחרים בהפגנות, ייצאו הפעם גם לכיוון ארמונו של חוסני מובארק בשכונת הליופוליס. טרם ברור מהן תוכניות הצבא והמפגינים תומכי מובארק, שנלחמו ביומיים האחרונים עם המפגינים למען הדמוקרטיה.

אתמול הפכו לא רק מתנגדי מובארק למטרה של הפורעים אלא גם אזרחים זרים בקהיר ובעיקר עיתונאים שעשרות מביניהם הותקפו. הצבא עצר כ-20 עיתונאים זרים, והמשטרה שהחלה לחזור לרחובות בחלק מהבירה המצרית עסקה אף היא במעצר של פעילי אופוזיציה ועיתונאים.

העימותים בין תומכי מובארק לבין מתנגדיו נמשכו אתמול, כאשר התומכים שזכו לכינוי "בלטגיה", המשיכו ביידוי אבנים לעבר המפגינים ואף השליכו בקבוקי תבערה לעברם. על פי משרד הבריאות המצרי, ביומיים האחרונים נהרגו בקרבות הרחוב 13 ונפצעו 1,200. פעילי אופוזיציה טענו שמדובר בנפגעים רבים יותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ