האלוף יואב גלנט: אני אהיה הרמטכ"ל

גלנט התראיין למספר כלי תקשורת וחזר על טענתו כי מינויו נפסל לא בצדק. "כשהר הגעש יתפוצץ, איש לא יזכור את פרשת הקרקעות", אמר

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

האלוף יואב גלנט, שנתניהו וברק הודיעו לו ביום שלישי על ביטול מועמדותו לתפקיד הרמטכ"ל, עדיין לא ויתר על ההתמודדות ודורש להכלילו גם ברשימת המועמדים החדשה. גלנט התראיין הערב במקביל בערוצי הטלוויזיה וחזר על טענתו כי מינויו נפסל שלא בצדק וכי לא ניתן לו זמן תגובה מינימאלי להאשמות שהועלו נגדו.

גלנט חזר והדגיש כי הסמכות הערכית והמוסרית במדינה אינה נתונה בידי היועץ המשפטי לממשלה, אלא בידי הדרג המבצע. "לא שיקרתי, לא הטעיתי, לא הולכתי שולל ובוודאי לא פעלתי במזיד", אמר בראיון שהעניק לאיילה חסון בערוץ 1, "אני מצר על טעויות בהתנהלות שעשיתי בתחום התכנון והבנייה, אך מדובר פה בתהליך שהתפתח מדבר קטן לדבר מאוד גדול וחסר פרופורציה. בכל מה שקשור לטוהר מידות ויושר - אני מוביל חיילים 34 שנים, והם הלכו אחרי כי הם האמינו בי. עם כל הכבוד ליועץ המשפטי לממשלה, הוא לא הסמכות האתית ולא המוסרית - הסמכות הזו מסורה בידי הדרג המבצע".

גלנט: הפכו אותי לאויב העם. תצלום: אוליביה פיטוסי

גלנט חזר והדגיש כי הוא המיועד לתפקיד הרמטכ"ל וכי הוא מעוניין להופיע בפני השרים ולשכנעם שעליו להיות רמטכ"ל. "אני בטוח שכשהשרים יבואו לשקול את הדברים הם יחליטו החלטה מנהיגותית ולא בירוקרטית. במשך 34 שנים הובלתי לוחמים בכל החזיתות ועל רקע הדברים האלה בחרו בי - אנחנו נמצאים באזור לא יציב וכדאי שכשאשר יגיעו מבחנים, יעמוד בראש המערכת הצבאית מי שמסוגל להחליט נכון, ובשעות חירום - לנצח", אמר.

האלוף גלנט חזר על הטענה כי נעשה נגדו "מעשה מכוון, מסודר ומאורגן שהתפוצץ ברגע האחרון לפני מינויי". בהתייחסו למסמך הרפז, אמר גלנט כי שמע עליו רק כרבע שעה לפני הפרסום, וכן כי המסמך הזה הסתובב חודשים במטה הכללי ו"מישהו צריך לבדוק את זה". בראיון לערוץ 2 הוא אמר כי "לא יכול להיות שמסמך נמצא בידי מפקד ונמצאים בו דברים לגבי הפקוד שלו, והוא מחזיק בו במשך חודשים ואז משתמש בו כמו מטען צד וזה עובר ללא התייחסות".

גלנט חזר והתלונן על מסע "ההסתה והשיסוי" שעשו נגדו בכלי התקשורת, ואמר כי "אני מרגיש שאני בחוד של המרכז הנורמטיבי בכל מה שעשיתי כל חיי, ופתאום ברגע אחד, הופכים אותי לאויב העם. אתה רוצה לבחור רמטכ"ל במדינת ישראל על פי חריגות בבנייה? כשהר הגעש יתפוצץ איש לא יזכור את כל פרשת הקרקעות".

נתניהו שוקל להציג ביום א' את המועמד לרמטכ"ל; מסתמנת המלצה על בני גנץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ