הפריימריס במפלגת העבודה - בספטמבר

השרים לשעבר הרצוג וברוורמן הודיעו על כוונתם להתמודד. יחימוביץ', פרץ, יו"ר המפלגה לשעבר מצנע ואיש העסקים אראל מרגלית שוקלים זאת

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מזל מועלם

הפריימריס לראשות מפלגת העבודה יתקיימו ב-7 בספטמבר והמועמד שייבחר יהיה זה שיוביל את המפלגה בבחירות הקרובות, זאת בעקבות פרישת אהוד ברק שהקים את סיעת העצמאות.

ההחלטה על כך התקבלה הערב (ראשון) בישיבה מיוחדת של שמונת חברי סיעת העבודה, היו"ר הזמני מיכה חריש והמזכ"ל חיליק בר והיא תוצאה של פשרה בין החברים.

בינתיים הודיעו רשמית על התמודדותם השרים לשעבר, חברי הכנסת יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן. בנוסף שוקלים להתמודד על התפקיד גם חברי הכנסת שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, יו"ר המפלגה לשעבר עמרם מצנע ואיש העסקים אראל מרגלית.

לקראת הפריימריס ובמסגרת התוכנית לשיקומה של המפלגה יערך מפקד חברים גדול שינעל ב-4 ביוני. כיום רשומים במפלגת העבודה פחות מ-30,000 חברים. בעקבות פרישת ברק נרשם גל של התפקדויות במהלכו הצטרפו למפלגה כאלף חברים.

ברוורמן והרצוג. הציגו את מועמדותם. תצלום: אלון רון

ההערכה היא כי בעקבות "אפקט ברק" ורצונם של חברים שנטשו לשוב לפעילות המפלגתית, ניתן יהיה להכפיל את מספר המתפקדים. בנוסף, קביעת התאריך לפריימריס ממריצה את המועמדים לפקוד מספר גבוה ככל הניתן של חברים חדשים.

בכלל, מאז פרישת ברק נרגעו הרוחות במפלגה, כאשר חברי הסיעה משתדלים לשדר הרמוניה ולהימנע ממריבות. בקרב חברי הסיעה קיימת תמימות דעים לפיה המפלגה שהצטמקה ונמצאת בחמור שבמשבריה צריכה לנסות לשקם עצמה מהאופוזיציה, כאשר ברור שבבחירות הקרובות היא לא תהווה אלטרנטיבה שלטונית.

במסגרת מסע השיקום נעשים מהלכים לחיסול כל הסממנים של שלטון ברק במפלגה, שהבולט בהם הוא "חוקת ברק" שצפויה להתבטל על ידי ועידת המפלגה שתכונס בתוך כחודש. "חוקת ברק", אותה כפה שר הביטחון על המפלגה, כללה סעיפים רבים שנועדו לבצר את שלטונו ולחזקו על חשבון המוסדות המפלגתיים. בין השאר עיגן ברק בחוקה את כהונתו כיו"ר המפלגה עד שנת 2012.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ